У Полтаві збільшується кількість людей, які віддали величезні кошти комп’ютерним майстрам

Причиною цього стають незнання комп’ютерної техніки та своїх прав. На які суми ремонтують ноутбуки полтавці і як уникнути обману, дивіться далі у сюжеті. 

«Мешкаю поруч», «низькі ціни», «працюю без перерви та вихідних», «пенсіонерам знижка» – такі оголошення від комп’ютерних майстрів можна побачити на під’їздах полтавських будинків. За таким звернулася і Ксенія. 

Ксенія, полтавка

- Сказал этот мальчик, что надо заплатить 300 гривен. Ещё, акцентирую внимание, в счёт деталей ремонта. Я ему перевела 300 гривен на счёт. Они забрали. Через время они мне звонят: «Мы провели диагностику, так и так». Подробностей не помню, но помню, что они мне насчитали 4700.

Ніякого прайсу Ксенії не надали. Жінка оплатила лише половину суми. Комп’ютер за декілька днів знову зламався. 

Схожою історією поділилася з нами ще одна мешканка Полтави. Ольга знайшла в інтернеті сайт, де за переустановку Windows сума була 150 грн. Дівчина замовила послугу, після чого їй передзвонив менеджер і запевнив, що ціна актуальна. Наступного дня прийшов майстер, який активно спілкувався на сторонні теми, при цьому не оголошуючи те, що він робить і вартість цих послуг. 

Ольга Цибульська, полтавка

- Після всієї роботи майстер мовчки виписав рахунок на суму 7740 грн. В рахунок вписав невідомі мені послуги. Не зміг пояснити, що це за послуги. Після наших диспутів він наполіг, що оплата має бути завершена, оскільки робота виконана і ноутбук без тих програм, які він встановив, працювати не буде.

Дівчина побоялася, що майстер зробить ноутбук несправним і розрахувалася з ним готівкою. Як стверджує наш редакційний комп’ютерник, таких тарифів у ліцензованих сервісних центрах немає, а стандартна переустановка Windows коштує від 200 до 300 гривень.  

Леонід також через інтернет звернувся в комп’ютерний сервіс. Там його запевнили, що діагностика ноутбука буде коштувати 300 гривень. Згодом йому оголосили вже іншу суму - 5200 і цілий список незрозумілих операцій. Після довгих суперечок зійшлися на сумі в 2 тисячі.

Леонід Астапенко, полтавець

- Я розрахувався з ним, віддав кошти. Вони поїхали. Наступного включаю комп’ютер - а він не робить.

В усіх випадках кошти полтавцям ніхто не повертав.

У поліції говорять, що такі ситуації шахрайством вважати не можна, оскільки людина добровільно віддала кошти і поставила підпис. Речник поліції радить полтавцям складати договір з фірмою і уважно читати його умови.

Роман Грішин, заступник начальника відділу комунікації ГУ НП у Полтавській області

- У цьому році, якщо ми будемо брати до уваги шахрайство, звернулося до нас і відкрито більше 900 кримінальний впроваджень. У порівнянні з минулим роком було 1300, є невеличне зменшення. 150 осіб вже затримані і їм оголошено про підозру.

Також у поліції нагадують, що в ЗУ «Про захист прав споживачів» вказано:

Споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Інформація повинна бути надана споживачеві до придбання ним товару чи замовлення роботи (послуги).

Тому не варто викликати майстрів за оголошеннями і довіряти сумнівним сайтам. Звертайтеся краще до тих, кого вам порадили люди, яким ви довіряєте.

Стрічка новин