Вийшов на вулицю без маски – штраф

Останніми днями йде активне обговорення, де саме потрібно одягати засіб індивідуального захисту і коли почнуть штрафувати за порушення. А почалося все з рішення Верховної Ради, яке підтримали народні обранці. У ситуації намагалася розібратися Анна Ружін.

Прийнято Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Згідно із Законом, «Перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Крім цього, прийняті зміни і до низки статей з метою реалізації повноважень виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення. Тобто, штрафи порушники виплачуватимуть не через суд, а прямо на місці, адже виписувати протоколи про адміністративне порушення матимуть право органи Національної поліції, органи державної санітарно-епідеміологічної служби.

Руслан Возниця, т.в.о. пресофіцера патрульної поліції Полтавщини 

- Це головна відмінність і вона дозволить зробити процес притягнення до адміністративної відповідальності набагато ефективніше і швидше. Якщо це раніше складався протокол і ще була процедура, коли протокол направляється на розгляд до суду, має певний час пройти, потім суд розглядає і приймає рішення. То буде так, що поліцейський зупиняє правопорушника, надають докази цього порушення. Наприклад, фото і відео пред'являють, прикріпляють до постанови і виносять відразу постанову про накладення грошового штрафу.

У поліції про це вже знають, але наразі діють за старими правилами та фіксують порушення. Т.в.о. пресофіцера патрульної поліції Полтавщини Руслан Возниця додає: новий закон поки що не набрав чинності. 

Наразі патрулі перевіряють дотримання правильності транспортних перевезень.

Денис Малюська, міністр юстиції України 

- Ситуація кардинально зміниться після того, як набере чинності закон, який Верховна Рада прийняла у п'ятницю. Цим законом запроваджується новий окремий штраф за неносіння маски у громадських приміщеннях та громадському транспорті. Такий штраф становитиме від 170 до 255 гривень.

Але складність у самому терміні «громадське місце», адже як такого визначення його немає, додає адвокат Тарас Захаров. 

Тарас Захаров, адвокат 

- Будь-що може вважатися будівлею, спорудою, у тому числі – й зупинка транспорту, під'їзд, будь-яке місце, яке є накритим, може вважатися публічним місцем. У нас є роз'яснення МОЗу, але незрозуміла його законодавча сила, воно розширяє, що таке є публічне місце. У тому числі громадський транспорт, дитячі майданчики, парки, сквери і все таке інше.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію