"Воля України або смерть": полтавцям показали історичний ролик до 100-річчя Холодноярської республіки

Український інститут національної пам'яті (УІНП) спільно з творчою майстернею Bober Film Studio присвятили новий історичний ролик "І повіє вогонь новий з Холодного Яру" учасникам масового селянського антибільшовицького руху, який сто років тому охопив практично всю Україну.

Новий відеопродукт показали полтавські телеканали «Центральний», «ІРТ» і «Місто+» в межах офіційної угоди про інформаційну  співпрацю між менеджментом телеканалів та УІНП.

Ролик приурочений до 100-річчя Медвинської та Холодноярської республік та антибільшовицького селянського руху 1919-1923 років. Очільник УІНП Антон Дробович зауважує, що установа прагне вшановувати пам'ять захисників України різних поколінь та водночас донести до людей правдиву інформацію про той період, адже у радянські часи влада намагалася її замовчати, перебрехати та фальсифікувати історію. «Тоді вигадували багато різних міфів про отаманщину, бандитизм. Наше завдання — показати дійсний стан справ. Ця виставка показує, як реагували українці на новели комуністів, на примусову працю, націоналізацію підприємств і сільського господарства, на продовольчу диктатуру та усілякі вибрики комунізму, проти якого виступали повстанці — тут це розкривається»,— наголосив Дробович.

"Довгий час радянська пропаганда намагалася переконати, що українські селяни щиро прийняли російсько-більшовицьку владу, а опиралися змінам лише "куркулі та бандити". Насправді в лавах повстанців проти російсько-більшовицьких окупантів воювало понад 100 тисяч українців. І лише регулярна Червона армія та червоний терор проти мирного населення, яке більшовики використовували як заручників, змогли подолати цей спротив", - зазначив регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар.

У ролику використані матеріали, надані президентом Історичного клубу "Холодний Яр" Романом Ковалем, Головою Освітньої ініціативи "Медвин. Повстання" Мариною Гогулею, студією Divaki production та прес-службою 93-ї окремої механізованої бригади "Холодний Яр".

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію