В Україні пройшов ювілейний диктант єдності

20-ий ювілейний диктант Національної єдності пройшов сьогодні в Україні. Участь у ньому взяли усі охочі, не відмовилась і Полтава. Всеукраїнський диктант Національної єдності був започаткований ще у 2000 році з метою єднання людей навколо мови. Відтоді щороку школярі, студенти, викладачі та всі бажаючі беруть участь в акції. Як пройшов диктант у Полтаві – дивіться далі.

20 років пройшло відтоді, як Українське радіо започаткувало щорічну акцію, присвячену українській мові, – Радіодиктант Національної єдності. Вже традиційною датою написання радіодиктанту є 9 листопада, День української писемності та мови.

Гліб Кудряшов, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики ПНПУ ім.В.Короленка

- Радіодиктант Національної єдності ні в якому разі не можна називати флешмобом. На мою думку, коли ми всі зустрічаємося в День української писемності та мови, називати процес написання диктанту флешмобом – це так само, як називати молитву у церкві флешмобом. Я думаю, що коли калатають в унісон українські серця, коли людина бере до рук ручку та аркуш паперу і долучається до перлин нашого українського слова, намагається пізнати себе в мові, і мову в собі, я думаю, що це – таїнство.

Диктант був задуманий як акція єднання навколо рідної мови, участь у якій може взяти кожен охочий, не важливо, у якому куточку світу він знаходиться. Читання відбулося у прямому ефірі о 9 годині з радіостанції. Цьогоріч текст читала акторка Рима Зюбіна. Вирішили приєднатися до акції і кореспонденти та ведучі телеканалу «Центральний».

Анна Прилучна, ведуча телеканалу «Центральний»

- Вирішила приєднатися до диктанту, тому що сама дуже давно їх не писала. Моя дитина старша навчається в 5-му класі, диктанти пише часто. Я з нею вчу українську мову, повторюю правила, які знала. Тому мені було цікаво перевірити свої знання також, через багато років після закінчення школи.))

Ірина Овчаренко, ведуча телеканалу «Центральний»

- Для мене цей диктант єдності - вперше. Тому мені було цікаво дізнатися, чи не все я забула зі шкільної програми. І тому сьогодні, під час того, як диктувала диктор, то деякі нюанси я підзабула. Це круто, мені здається, що можна такі акції влаштовувати частіше.

Та без помилок диктант пише не більше ніж один відсоток учасників. Так, у 2018 році свої роботи на перевірку надіслали понад 30 тисяч українців. З них лише 311 не допустилися жодної помилки, а допустили одну 1004. А от у 2019 році лише двоє людей з майже 6 тисяч, які надіслали свої листи, написали радіодиктант без жодної помилки. Які будуть результати цього року, покаже час.

Стрічка новин