Безпечна робота журналістів в умовах COVID-19

Найбільш небезпечні місця для роботи журналістів, або ж як уберегти себе від COVID-19, коли уникати скупчення людей просто неможливо, адже по суті робота вимагає іншого. Інститут масової інформації провів онлайн-брифінг, під час якого експерти дали якісні оцінку даному питанню.

Євген Малолєтка – фотокореспондент. Хлопцю доводилося працювати в умовах карантину, навіть – на масових протестах. 

Євген Малолєтка, фотокореспондент 

- В Карабасі була серйозна епідемічна ситуація, та й на війні всі забувають помити руки. І це лише поглиблює, а той готель, де ми жили, всі там чхали та кашляли. Абсолютно всі. Там епідемічна ситуація була серйозніша і був високий ризик підхватити. 

Там в першу чергу доводилося думати про фізичну безпеку, а вірус уже йшов на другий план.

На 100% безпечних місць немає, зазначає інфекціоністка Катерина Булавіна. Не можна сказати, що якась локація безпечна, а інша навпаки. Але все ж, умовний перелік є. 

Катерина Булавіна, інфекціоністка, медична експертка ЮНІСЕФ 

- Чим тісніше приміщення, тим воно небезпечніше. Чим менше це приміщення провітрюється, тісне та те, де не відчиняються вікна, то тим воно буде небезпечніше. Тобто, найбезпечніше – це вулиця, а найнебезпечніше – тісне та приміщення, де не провітрюють.

Більшість гадає, що лікарня чи аптека – небезпечні місця, але будь-яке приміщення, де є скупчення людей, уже належить до потенційно небезпечного. А ще є люди, які кашляють і не дотримуються правил, а це – ще небезпечніше, зазначає пані Катерина. 

Не завжди витримується і соціальна дистанція, адже під час інтерв'ю до спікерів потрібно підходити. Тож маски, антисептики та рукавички – це весь захист працівників ЗМІ. 

Фахівці радять робити щеплення проти грипу, але уточнюють: це не панацея і воно не врятує від усіх вірусів. 

Євген Малолєтка, фотокореспондент 

- Я в своїй роботі за останні два тижні ходив постійно в масці. Єдине, коли ти їдеш на виїзд на тиждень, то маска тут не захистить. Особливо, коли ти три години в дорозі, машина погано провітрюється, не топлять і вікна не відкриваються. І чи маска допоможе... невідомо. Тим не менш, ми завжди намагаємося її одягати, максимально.

Інфекціоністка та медична експертка ЮНІСЕФ Катерина Булавіна  додає: крім фізичного стану здоров'я не варто забувати і про психічне. Адже така допомога та підтримка потрібна, в першу чергу, лікарям, журналістам та тим, хто працює з людьми. Щоб все не дійшло до точки професійного вигорання, коли, працюючи для інших, ставиш під загрозу своє життя та здоров'я. 

Стрічка новин