Нові таблички – тільки за стандартом

Полтавська міська влада закликала жителів міста привести в порядок адресні таблички на будинках у відповідності до зразка, який було встановлено в 2017 р. Це, говорять, пов’язано з підготовкою міста до перепису населення, а також з дотриманням Закону України про декомунізацію. Подробиці дивіться далі.

На вулицях Полтави можна зустріти адресні таблички на будь-який смак. А на перейменованих вулицях часом зустрічаються таблички зі старими назвами. Але відтепер покажчики вулиць та номерних знаків будинків мають відповідати одному зразку.

Віталій Улибін, керівник пресслужби Полтавської міської ради

- По-перше, потрібно привести вигляд міста до загальної спільної айдентики, тобто, щоб у нас це все було одного вигляду і мало естетичний вид. По-друге, наразі в державі планується проведення перепису населення, відповідно, для того, щоб люди, які будуть цим займатися, могли ідентифікувати адреси, їм потрібно розуміти номери будинків, назви вулиць і тому подібне.

Відповідальність за встановлення адресних табличок несуть балансоутримувачі будинків. Це власники приватних будинків, кооперативи, ОСББ, комунальні підприємства. Та штрафні санкції щодо тих, хто ще не встиг встановити такі таблички, поки що застосовувати не будуть.

Віталій Улибін, керівник пресслужби Полтавської міської ради

- Поки що інспекція з благоустрою буде відслідковувати і видавати відповідні приписи тим балансоутримувачам, які ще не встигли зробити такі таблички.

Разом з тим в Українському інституті національної пам’яті наголошують на необхідності заміни табличок на так званих «декомунізованих» вулицях.

Олег Пустовгар, регіональний представник УІНП в Полтавській області

- Ми бачимо, як нові таблички – з юридично правильними адресами і назвами, так і таблички, скажімо так прямо, незаконні. Пам’ятники, пам’ятні знаки і зображення, в тому числі і на адресних табличках топонімів міста, пов’язані з комуністичним або соціал-націоналістичним режимами, є грубим порушенням закону України про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного режимів.

Ось так виглядають таблички нового зразка. Старі ж таблички мають бути демонтовані.

Стрічка новин