Колектори докучають полтавці через чужий борг

У Полтаві жінка придбала мобільний стартовий пакет, і все було б начеб-то добре, доки їй не почали докучати колектори. Жінці протягом місяця телефонували і вимагали іншу людину, яка начеб-то заборгувала гроші. У телефонній компанії безкоштовно замінити номер відмовились. Більше про ситуацію знають наші кореспонденти.

Полтавка Валентина місяць тому придбала стартовий пакет у мережі «Vodafone». Все начеб-то було добре, поклала гроші на рахунок та активувала картку. Але потім стався неприємний інцидент. Після активації виявилося, що номер вже був вживаний, і їй почали телефонувати колектори.

Валентина Яблунівська, полтавка

- Вже наступного дня, вже зранку і вже протягом цілого місяця мені телефонують колектори і розшукують якось Віталія, і вимагають сплатити кошти, які він їм заборгував. На мої пояснення вони не реагують, весь час продовжують надходити дзвінки, смс-ки.

Після такого терору зі сторони колекторів Валентина звернулася до самої компанії «Vodafone», аби там пояснили: чому ніхто не повідомив про те, що номер використовувався, і як їй тепер бути.

Валентина Яблунівська, полтавка

- Вони мені сказали, що я маю сплатити кошти, якщо я хочу замінити. Вони погодилися, що дійсно, це перевипущений номер. Якщо я хочу його замінити, я маю сплатити 100 гривень. Тобто виявилося, що як споживач купила не новий номер, а номер, який вже був вживаний.

Юристи говорять: такий випадок – це пряме порушення прав споживача.

Юрій Моторний, юрист

- Людина, як добросовісний покупець, заплативши гроші, не повинна мати будь-яких проблем із використанням даного пакету і даного номеру телефону. За цих обставин є очевидним, що компанія «Vodafone» порушує права споживача на отримання якісних послуг.

Тож, що робити, щоб захистити свої права споживача після того, як компанія відмовила у безкоштовній заміні мобільного номеру? 

Юрій Моторний, юрист

- Перше – вона має право звернутися в Інспекцію прав захисту споживачів, описати всю цю ситуацію, додати туди копію їхньої відповіді, і ця інспекція зобов’язана вжити заходи, передбачені Законом України «Про захист прав споживачів», щоб права цієї особи були поновлені.

Разом із цим, ви можете звернутися з позовом до суду на підставі Закону України «Про захист прав споживачів», аби визнати дії компанії неправомірними і вимагати від них сплату моральної компенсації.

На час підготовки сюжету ми відправили офіційного листа до компанії «Vodafone» із проханням надати пояснення щодо ситуації, яка склалася. До цього часу відповідь ми не отримали. Але залишаємо за компанією право надати свою оцінку в ефірі нашого телеканалу.

Стрічка новин