Чому потрібно включити волоські горіхи до зимового раціону

Чому потрібно включити волоські горіхи до зимового раціону

Горіхи та насіння – це не лише смачна та ситна закуска, а і дуже корисні для здоров’я продукти. Вони обов’язково мають бути у вашому раціоні, особливо в осінньо-зимовий сезон. 

Але якщо ви хочете зупинитись на якомусь одному виді горіхів, обрати варто волоські, пише Жіночий світ з посиланням на News 18.

Волоські горіхи надзвичайно багаті на поживні речовини, в них містяться рослинні білки фітохімікати, вітаміни, мінерали та клітковина. Регулярне вживання волоських горіхів пов’язане з рядом корисних для здоров’я ефектів.

Ось 5 переваг волоських горіхів, які роблять їх обов’язковою частиною зимового раціону:

Вони покращують когнітивні функції. У волоських горіхах містяться поліфеноли, вітамін Е, жирні кислоти омега-3 та омега-6, які є дуже корисними для вашого мозку. Волоські горіхи не тільки зменшують рівень окислювального стресу та пошкоджень, завданих мозку вільними радикалами, але також покращують пам’ять та інші когнітивні функції.

Вони допомагають контролювати вагу. Дослідження показують, що вживання волоських горіхів може допомогти вам краще контролювати апетит і, як наслідок, свою вагу. Це пов’язано не лише з тим, що волоські горіхи містять величезну кількість поживних речовин і можуть забезпечити тривале відчуття ситості, але і з тим, поліфеноли у волоських горіхах активують частину мозку, яка відповідає за регулювання апетиту. Отже, вживання волоських горіхів може також допомогти вам впоратися з потягом до їжі.

Вони підтримують здоров’я кишечника. Вживання помірної кількості волоських горіхів щодня може допомогти вам підтримувати баланс мікробіому кишечника, який відіграє важливу роль у процесі травлення. Дослідження показують, що споживання волоських горіхів корелює зі збільшенням кількості корисних кишкових бактерій, і може навіть допомогти кишечнику виробляти фермент, який називається бутират. Він має велике значення для здоров’я кишечника.

Вони допомагають контролювати артеріальний тиск та рівень глюкози в крові. Багато досліджень показують, що волоські горіхи можуть допомогти контролювати рівень артеріального тиску, а особливо ефективно волоські горіхи знижують показники діастолічного тиску. Подібним чином споживання споживання волоського горіха та олії з нього допомагає контролювати рівень цукру в крові, зменшуючи тим самим ризик діабету 2 типу.

Вони допомагають знизити ризик розвитку раку. Як уже згадувалося, волоські горіхи містять антиоксиданти, які допомагають зменшити окислювальний стрес та пошкодження клітин. У цьому плані особливо ефективний різновид поліфенолів під назвою еллагітаніни. Дослідження показують, що ці поліфеноли допомагають запобігти виникненню колоректального раку, а також гормоногенних різновидів раку, таким як рак молочної залози та простати.

Стрічка новин