Антитіла до коронавірусу знайшли у тих, хто ніколи ним не заражався

Антитіла сформувалися при зараженні близькородинними вірусами.

Медики з Великої Британії заявили про те, що у невеликого числа людей може бути імунітет до SARS-CoV-2, навіть без попереднього контакту з ним. Антитіла, які сформувалися після зараження близькородинними вірусами, що викликають звичайну сезонну застуду, здатні зв'язати і новий коронавірус, полегшуючи перебіг хвороби, повідомляє ДТ з посиланням на Naked science.

Вчені вивчили зразки крові, які були зібрані у дітей до 16 років і дорослих до початку пандемії, а також в перші її місяці за умови, що донор показав негативний результат тестування на COVID-19. Медики порівняли антитіла, які були присутні в їхній крові, з антитілами тих, хто перехворів коронавірусом.

У тих, хто перехворів на COVID-19, виявлялися різні імуноглобуліни, атакуючі S-білок вірусу. Однак і в деяких з тих, хто не контактував з ним, були присутні імуноглобуліни G (IgG), що зв'язують цей білок. З вибірки в 302 дорослих таких знайшлося 16 (5%), а з 48 дітей - у 21 (44%).

IgG - це частина набутого імунітету, який з'являється у людей, які недавно перехворіли інфекціями, які викликають віруси, схожі на SARS-CoV-2. Такі антитіла не настільки ефективні в зв'язуванні його S-білка, як призначені саме для нього, однак можуть істотно впливати на перебіг хвороби та хід розвитку епідемії.

Ймовірно, цим можна пояснити порівняльну легкість, з якою COVID-19 переносять діти. Разом з тим, цей зв'язок ще не доведений, а в деяких випадках присутність крос-реактивних антитіл здатна ускладнити перебіг хвороби.

До слова, вчені дослідили, що легка форма коронаврусу має сім груп симптомів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію