Сьогодні на Полтавщині стартував сезон полювання на хутрового звіра

Відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання», відтепер, аж до кінця року, мисливці можуть полювати на зайця-русака, лисицю, єнотовидну собаку та вовка. Строки полювання, закриття сезону, дні полювання та порядок його проведення визначаються конкретним користувачем мисливських угідь і можуть відрізнятись один від одного. Сьогодні з самого ранку разом з мисливцями Машівського району на полюванні побували й наші журналісти.

Полювання розпочалося о пів на шосту ранку. Йому обов’язково передує інструктаж, який проводить розпорядник – єгер. Петро Мартиненко розповідає, що саме він відповідає за здобуття звіра, і найголовніше – за збереження життя людей, щоб мисливці знали, куди, як стріляти, в який сектор та щоб ніхто не потрапив під сектор обстрілу.

Петро Мартиненко, єгер

- Ми розставляємо на полі підковою, і щоб не один за одним йшли, а трохи здвиг був. Щоб як заєць чи лисиця, інший звір вибігає, щоб стріляли не на людей, а наперед. Кулею в нас заборонено стріляти, карабінів я не допускаю. Лише з гладкоствольної рушниці стіляємо.

І вже о 6.15 ранку мисливець Андрій першим вполював лисицю.

Андрій, мисливець

- Ми йшли через терник, і собачка вигнала з терника таку лисичку, і вполював. Я хочу, перш за все, привітати всіх мисливців з відкриттям полювання, побажати здоров’я і здоров’я.

Зазвичай шкіряне хутро лисиці мисливці не забирають, лише голову, яку здають на аналіз для перевірки на сказ. Але це, якісне,  сподобалося одному з чоловіків, і він його побажав забрати додому, говорить Андрій. Зайця ж зараз на полях майже не зустрінеш, вони пішли ближче до сільських городів.

Андрій, мисливець

- Тільки пообробляли поля, і свіжа рілля, тут зайця не буде, а ближче до сіл, там садочки побіля хат, низина, хтось може не зібрав огород, чи капуста в кого зосталася. Тому заєць зараз ближче до села.

Сергій Блавацький, журналіст

- На Полтавщині полювання на хутрового звіра дозволяється лише в суботу та неділю. Саме в ці дні чимало людей виходить на своє, але вже «тихе полювання». Тож грибникам фахівці радять одягатися яскраво, якщо чутно постріли чи лай собак, дати про себе знати голосом чи свистом та швидко виходити з лісопосадки чи лісу.

Зараз в лісі мисливці не полюють, розповідає єгер. Але через лісопосадки, де люди теж збирають чимало грибів, вони переходять, тож правилам поводження з мисливською зброєю в лісосмугах – особлива увага.

Петро Мартиненко, єгер

- А так в нас все добре. В мене 48 років мисливського стажу, то ніколи в нас не було ніяких таких аварій.

Андрій, мисливець

- Зараз трохи підснідаємо, і підемо далі полювати – по чагарничках, по лісках, посадки захватимо і сподіваюся, що до вечора нам пощастить.

Стрічка новин