Сьогодні у Полтаві відбулася панахида за полеглими українськими бійцями

Сьогодні у Полтаві згадали тих, хто поклав голову за Україну. У Свято-Успенському кафедральному соборі провели панахиду за усіма воїнами, які загинули у вересні та жовтні цього року під час виконання завдань Операції об'єднаних сил. Захід організували Північно-східний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам'яті спільно з Полтавською єпархією ПЦУ.

У вересні та жовтні у зоні ООС загинули 8 українських бійців: Віталій Грицишин, Володимир Хоменко, Тарас Кубійович, Руслан Волков, Костянтин Оверко, Олександр Фарина, Михайло Старостін, Володимир Бондарюк.

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький ПЦУ

- Якщо людина і переоцінила всі вчинки, усі справи, цінності, якими вона жила протягом життя, уже змінити вона нічого не може. Тому для неї дуже важлива наша любов, яка виражається у нашій молитві за тих, хто відійшов у вічність.

Розмови про режим тиші і перемир’я на сході країни залишаються лише розмовами, говорить регіональний представник Українського інституту національної пам’яті Олег Пустовгар. 

Олег Пустовгар, регіональний представник УІНП в Полтавській області

- У вересні відбулося 60 обстрілів українських позицій з боку проросійських сепаратистів і російських агресорів, і було поранено 10 наших захисників.

У жовтні, за даними штабу ООС, не було жодного дня без обстрілів.

Олег Пустовгар, регіональний представник УІНП в Полтавській області

- Загалом зафіксовано керівництвом ОСС 97 обстрілів українських позицій і було поранено 4 українських захисників.

Серед присутніх на панахиді – головний спеціаліст Міністерства у справах ветеранів України у Полтавському відділі Владислав Обідін. 

Владислав Обідін, головний спеціаліст Міністерства у справах ветеранів України у Полтавському відділі 

- Прикро скільки років приходити до цього собору і розуміти, що ми знаходимось у цій іпостасі. Я сподіваюсь, що війна врешті закінчиться, хай вирішать політики, бо уже я бачу, ми уже дійшли до краю.

За даними штабу ООС, за минулу добу на ділянках відповідальності українських підрозділів зафіксовано два порушення домовленостей з боку збройних формувань Російської Федерації. 6 листопада бойових втрат і поранень серед особового складу Об’єднаних сил не було. 

Стрічка новин