Боротьба за крісло голови Пришибської ОТГ

Із кінця жовтня у Полтавському окружному адміністративному суді тривають засідання через позов однієї із кандидаток на посаду голови Пришибської ОТГ про оскарження постанови ТВК щодо повторного перерахунку голосів. Це вже третє засідання через цей позов. На ньому була наша кореспондентка Євгенія Манич, вона знає більше.

У Пришибській ОТГ Кременчуцького району не вщухають конфлікти після місцевих виборів. Так одна із кандидаток на посаду голови Пришибської ОТГ Валентина Городянко подала позов до суду щодо оскарження повторного рахунку голосів і визнання на одній із дільниць постанову незаконною.

Володимир Чернушенко, представник сторони позивача

- Позивався я декілька разів. Безпосередньо перший раз, це була винесена постанова про повторний підрахунок голосів на виборчому окрузі з виборів Пришибського сільського голови. Це безпосередньо налічувало 3-6 виборчих дільниць. Ця постанова була протиправною і скасованою на підставі рішення суду.

Раніше вже було засідання суду у цій справі, і суддя відмовив у визнанні усіх вимог. Тому позивач подала до суду знову. Сторона відповідача говорить: всі постанови виконувались згідно з чинним законодавством.

Ігор Близнюк, представник третьої особи, сільського голови Алли Бабець

- Питання щодо оскарження законності, воно закрито. Постанова сільської ТВК про перерахунок голосів, вона є чинною, ніким не скасованою і строки на оскарження закінчились. Це ухвалою постановив суд. Сьогодні буде розглядатися питання, що виникло за наслідком цієї постанови, пов’язаної з недійсністю на одній із дільниць.

Суддя оголошував технічні перерви для того, аби розглянути усі матеріали та вивчити деталі справи. І ухвалив рішення на користь позивача, скасувавши акти про підрахунки голосів.

Володимир Чернушенко, представник сторони позивача

- Позивні вимоги мої задоволені судом. І визнано постанову протиправною і скасовано. Крім того, зобов’язано Пришибську сільську ТВК підсумковий протокол оформити відповідно з голосами усіх виборців.

Сторона відповідача рішенням судді не задоволена і буде подавати апеляцію.

Ігор Близнюк, представник третьої особи, сільського голови Алли Бабець

- Тільки чомусь незрозуміло, суд вийшов за межі вимог і скасував акти  про затвердження результатів голосування. І зобов’язав комісію затвердити протокол. Не з зрозумілих причин, хоча позивач цього не просив.

Виходячи з цього рішення, у Пришибській ОТГ знову буде здійснюватися перерахунок голосів та оформлення протоколів.

Стрічка новин