Поліціянти затримали етнічне наркоугруповання з міжнародними зв’язками

Загальна сума вилученого за цінами «чорного» ринку становить близько 50 мільйонів гривень. Четверо зловмисників організували діяльність високотехнологічної лабораторії з виготовлення метадону на території приватного будинку на Київщині. Наркотичний засіб оптовими партіями вони постачали переважно до країн Близького зарубіжжя та збували на території України.

Наркобізнес викрили оперативники Департаменту боротьби з наркозлочинністю Національної поліції України спільно зі слідчими поліції Києва та під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури у рамках кримінального провадження. Працівники поліції викрили не лише чотирьох активних учасників злочинного угруповання, але й встановили місце виготовлення наркотику та простежили канали його збуту.

Сергій Преутеса, перший заступник начальника ДБН НПУ

- Організувала наркобізнес 59-річна уродженка Російської Федерації, яка на другому поверсі власного домоволодіння облаштувала нарколабораторію. До своєї злочинної діяльності вона залучила ще 3 осіб, які виготовляли метадон. Наркотик збували під час особистих зустрічей, шлях кладів та через пошту по території України, Росії та Білорусі. Починався продаж метадону від кілограму і більше.

Двоє чоловіків, 1972 та 1986 років народження, були лаборантами-хіміками: саме вони виготовляли метадон, а організаторка виконувала роль «охоронця» будинку, де облаштували нарколабораторію. Потужності такої лабораторії дозволяли «хімікам» виготовляти понад 100 кілограмів метадону щомісяця. Щоб убезпечити свій «бізнес» від «непроханих гостей», у будинку встановили міцні металеві двері та ґрати на вікнах.

Сергій Преутеса, перший заступник начальника ДБН НПУ

- Під час заходів вилучено близько 35 кілограмів метадону у сухому вигляді та 25 літрів - у рідкому, понад тонну прекурсорів та складових для виготовлення метадону, лабораторне обладнання. Окрім цього, вилучено понад 35 тисяч доларів США, вогнепальну зброю, набої та автомобіль. Загальна сума вилученого наркотику становить близько 50 мільйонів гривень.

Трьох активних учасників затримано у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Наразі слідчі готують наркодилерам повідомлення про підозру за трьома статтями. За виготовлення та збут метадону зловмисникам загрожує до дванадцяти років ув’язнення з конфіскацією майна.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію