Уся Полтавщина – у «червоній» зоні

«Зелених» та «жовтих» зон в Україні не залишилось, а вся Полтавщина стала «червоною». Таке рішення прийняли сьогодні на засіданні Державної комісії ТЕБ та НС. З понеділка, 9 листопада, почне діяти нове зонування. Детальніше про це та про відповідальність за носіння масок на підборідді розповість Аліна Боровик.

Усі райони та міста Полтавщини опинились у «червоній» зоні. Таке рішення ухвалила Державна комісія з питань ТЕБ і НС.

Віктор Ляшко, головний санітарний лікар України

- 31 адміністративна одиниця Полтавської області відносяться до червоного рівня епідемічної небезпеки у зв’язку з тим, що у них 5 днів поспіль перевищує показник заповненості ліжок, відведених для надання медичної допомоги хворим із коронавірусною хворобою, перевищує 75%.

Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов повідомляє, наразі людей, які ще лікуються від коронавірусу, в нас майже 6 тисяч. Тенденції невтішні: захворюваність в області стрімко зростає, тому ситуація змушує посилювати карантин. На території всієї України не буде «зелених» та «жовтих» зон.

Віктор Ляшко, головний санітарний лікар України

- До червоного рівня епідемічної небезпеки національною комісією ТЕБ та НС віднесено 198 адміністративних одиниць з 23-х областей нашої країни. Це на 86 більше, ніж було попереднього тижня.

Усі населені пункти України, які не у «червоній» зоні, потраплять до «помаранчевої». 

Віктор Ляшко, головний санітарний лікар України

- Будуть заборонені проведення масових заходів понад 20 осіб, перевезення громадським транспортом людей більше, ніж дозволяє це технічна інструкція щодо посадкових місць, заборона торгівлі всіх відвідувачів і всіх закладів торгівлі з кількістю більше, ніж 1 на 10 м2, ресторани і кафе можуть працювати тільки на виніс, а також із заповненістю не більше, ніж 50% посадкових залів. Заборона проведення дискотек і робіт нічних клубів.

Відповідальність за недотримання карантинних заходів теж посилять. Більше ніяких масок на підборідді. Верховна рада прийняла закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Згідно із Законом, перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, – тягне за собою накладення штрафу від 170 до 255 грн. 

Стрічка новин