Знову в Україні на коронавірусну інфекцію захворіла рекордна кількість людей

Майже 10 тисяч виявлених хворих за добу. А також зафіксували рекорд серед тих, хто одужав, – понад 8 тисяч осіб. Про це сьогодні повідомив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов під час свого брифінгу.

За минулу добу зафіксовано чергову рекордну кількість нових випадків захворювання на COVID-19 – 9 850. Рекордна кількість й одужала – 8 378.

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України

- У нас збільшується кількість людей, які кожного дня госпіталізуються. Сьогодні на ранок кількість пацієнтів, які перебувають безпосередньо у лікарнях, яким надають допомогу з COVID-19, – 27 841 особа. Ви бачите, що ці цифри, якщо рівняти місяць тому, то вони зросло майже у три рази.

Очільник міністерства зауважив: сподівається, що у сесійній залі депутати проголосують за законопроєкт, який передбачає штраф за порушення маскового режиму. Він передбачає покарання за неносіння масок у розмірі від 170 до 255 гривень.

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України

- Причому протокол про штраф складатимуть одразу на місці, а не так, як було раніше, коли складали протокол, передавали його в суд, а суд потім вирішував, накладати штраф, чи ні. Через це у нас менш як 5% чи менше ніж 3% були застосовані штрафні санкції як до громадян, так і для організацій.

Зараз у Міністерстві розглядають можливість виділення 20 тисяч нових ліжок для лікування коронавірусної інфекції. Адже, з таким різким ростом хворих ці ліжко-місця можуть швидко заповнитись.

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України

- Було виділено 52 тис. ліжок, це та кількість, яка може бути виділена. Зрозуміло, що окрім ліжок ще потрібне забезпечення медичним персоналом, лікарями, середнім медичним персоналом. Ми зараз робимо розрахунки, щоб ще додати 20 тис. ліжок до цієї кількості.

Також у МОЗ планують запропонувати Уряду ввести додаткові карантинні обмеження.

Віктор Ляшко, заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар

- Вони стосуватимуться обмеження діяльності зон харчування, дитячих кімнат та розважальних зон у торгово-розважальних центрах. Ми хочемо, щоб в ТРЦ працювали тільки магазини, щоб люди могли купити необхідні їм речі, і це не впливало на економіку. Також хочемо просити уряд заборонити проведення всіх масових культурних заходів, обмежити діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів.

У Міністерстві також введуть новий показник для «червоних зон».

Віктор Ляшко, заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар

- Якщо показник захворюваності перевищує 320 на 100 тис. населення і територія переходить на червоний рівень, на цій території показник позитивних результатів тестування перевищує 20% від усіх протестованих, ми пропонуємо не дозволяти вибирати з переліку обмежень, а застосовувати повністю весь перелік.

 В червоних зонах пропонуватиметься обмежити роботу магазинів, дитсадки та школи працюватимуть, але учнів, починаючи з 5 класу, пропонується перевести на дистанційну форму навчання.

Віктор Ляшко, заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар

- Ми пропонуємо в червоних рівнях епіднебезпеки працювати магазинам, але з 7 до 20 вечора, і щоб кількість відвідувачів була не більше 1 на 20 кв м, також пропонуємо розглянути можливість і дозволити працювати дитсадкам, школам з 1 по 4 клас, з 5 класу відправляти на дистанційну освіту.

Максим Степанов нагадав, що 2 листопада розпочав роботу всеукраїнський контакт-центр МОЗ із протидії коронавірусній хворобі. Тепер, щоб отримати інформацію, яка стосується лікування та діагностики COVID-19, варто зателефонувати за номером 0-800-60-20-19.

Стрічка новин