Реекспозиція зали природи в Краєзнавчому музеї

Через подальше різке зростання кількості випадків захворювання серед мешканців області на коронавірусну хворобу та віднесення Полтави до «червоної» з 2 по 15 листопада Краєзнавчий музей імені Василя Кричевського зачинений для відвідувачів. Але в науковому закладі робота не припиняється. Зокрема, художники та реставратори разом з науковцями проводять реекспозицію кількох залів. Що невдовзі нового побачать відвідувачі в одному із залів відділу природи, знає мій колега Сергій Блавацький.

В цій невеликій залі можна дізнатися про рельєф, кліматичні умови, зміни, що відбувалися в рослинному і тваринному світі Полтавщини. Реставратори провели ремонт, демонтували стару експозицію і зараз створюють нову, де зокрема з’явиться розділ про антропогенні форми рельєфу нашого краю.

Світлана Кигим, зав. науково-дослідного експозиційного відділу природи 

- Тут можна побачити кольорові фотовідбитки. Це майдан «Розрита могила» в Котелевському районі, шлюз – регулятор, піщані кар’єри, земляний насип навколо Монастирської гори в Полтаві.

З’явилася в експозиції і нова карта Полтавської губернії 1896 року. Вона розповідає про історію дослідження природи нашого краю.

Світлана Кигим, зав. науково-дослідного експозиційного відділу природи 

- До цього в нас була звичайна чорно-біла фотографія рельєфної карти. Співробітниця відділу природи виїздила спеціально в Санкт-Петербург, там зберігається оригінал цієї карти у вигляді макету, сфотографувала, і завдяки успішній роботі нашого головного художника Валерія Побокова була створена ця карта за картою грунтів професора Докучаєва і гіпсометричною картою геодезиста Тілло.

Поповнилася музейна колекція і новими опудалами тварин: як рідкісних червонокнижних, так і звичайних. 

Світлана Кигим, зав. науково-дослідного експозиційного відділу природи 

- Це опудала вовчка лісового, або соня лісова, хом’як, який зараз включений до Червоної Книги України 3-го видання. Цінні подарунки нам зробив полтавський ентомолог-аматор Сергій Безуглий. Він передав нашому музею велику колекцію метеликів, і частину їх ми також представили в експозиції.

Валерій Побоков, зав. відділу художньої реставрації та дизайну 

- Довелося закріпити цих птахів, біогрупи всі, бо вони стоять вже понад 30 років, ви уявляєте, які вони. Пінцетами ми їх складали, монтували, але зробили, як ви зараз бачите.

Прикрасять залу і картини полтавських художників з мальовничими краєвидами, світлини, які зробили науковці під час експедицій. Також тут встановлять монітор, де демонструватимуть фільми про природу, вчених, які досліджували природу Полтавського краю.

Стрічка новин