Кременчуцькі військові відзначили День ракетних військ та артилерії

Кременчуцькі військові 107-ї реактивної артилерійської бригади відзначили своє професійне свято – День ракетних військ та артилерії. З цієї нагоди відбулося урочисте шикування. А ще артилеристам вручили головні убори нового зразка. За цим дійством спостерігала наша знімальна група із Кременчука.

День ракетних військ та артилерії на початку листопада відзначають не випадково. Адже саме у цей час 1943 року тоді ще радянська артилерія почала успішну операцію зі звільнення Києва. До речі, історія 107-ї реактивно артилерійської бригади теж бере початок ще з часів Другої світової. Спочатку вона була 67-мою гаубичною артилерійською бригадою, у 1960-му стала ракетною. А у січні 1992 року особовий склад частини присягнув на вірність народу України.

Олександр Келембет, командир 107 реактивної артилерійської бригади

- Воїн-ракетник, воїн артилерист – це, перш за все, професіонал своєї справи. Від нашої з вами роботи залежить успіх, життя і здоров’я наших хлопців, які знаходяться на передовій.

Майже увесь особовий склад нашої реактивної артилерійської  бригади має статус учасників бойових дій. Хлопці пройшли бойове хрещення на Донбасі.

Олександр Козьмін, командир взводу 107 реактивної артилерійської бригади

- Держава потребувала захисту. І я пішов на захист нашої держави. У 2016 році повернувся у Збройні Сили України.

Андрій Ковальов, командир батареї 107 реактивної артилерійської бригади

- Я закінчив школу у 2015 році. А саме у той час відбувалися періоди, найгарячіші для нашої країни і найтривожніші. Тому я вирішив покласти свою долю на захист батьківщини.

Кременчужани пишаються своїми захисниками. Кажуть: вони є надійним щитом, який захищає від ворога.

Юрій Гриценко, секретар Кременчуцької міської ради

- Місто Кременчук пишається тим, що у нас є така бригада, що у нас є такі воїни, що у нас є командири, які сьогодні стоять перед вами.

Під час урочистостей чимало військових отримали нагороди і подяки. А ще цього дня їм вручили головні убори нового зразка - берети кольору вогню. Командири артилеристів стверджують: він символізує жагу до перемоги. Символічними є й зображення на беретах - гармати і блискавки, що уособлюють бойовий дух артилериста.

Олександр Келембет, командир 107 реактивної артилерійської бригади

- Дуже багато людей, які заслужили носіння цього берету. Крім 2 і 3 реактивного артилерійського дивізіону є й військовослужбовці, які знаходяться у районі операції проведення об’єднаних сил. Вітаю особовий склад із врученням беретів. Носіть із честю і гідністю. 

Олександр Козьмін, командир взводу 107 реактивної артилерійської бригади

- Це знак поваги від командування частини, від моїх колег.

Андрій Ковальов, командир батареї 107 реактивної артилерійської бригади

- У частині я вже служу півтора роки. А взагалі прийшов із національної академії Сухопутних військ імені Сагайдачного. Я обрав цю частину. Багато легенд ходило і розповідей, що частина є бойовою і дуже міцною. Поганий той солдат, який не хоче бути генералом. Тому йдемо вперед.

Стрічка новин