Розвиток цифрової економіки України

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров представив проєкт «Дія City». Це спеціальний економічний і правовий режим для ведення IT креативного бізнесу.  Наразі це лише законопроєкт, який зареєстрували у Верховній Раді, який ще має пройти ряд процедур. Деталі – у сюжеті.

Верховна Рада зареєструвала законопроєкт про розвиток цифрової економіки України – «Дія City». 

Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації 

- Ми створюємо спеціальний правовий режим, який допоможе створити одні з найкращих умов у світі для IT і креативної індустрії... Україна вже є світовим IT-хабом, розробки продукції, наші спеціалісти працюють на увесь світ,  їх знають та поважають. Ми хочемо не тільки розробляти продукти для інших країн, а й створювати.

За словами Федорова, за даними Служби статистики, законопроєкт «Дія City» за кілька років допоможе збільшити експорт IT-послуг, обсяг ринку креативної та IT-індустрії у два рази.

Сьогодні це 5 мільярдів доларів, за 3-4 роки збільшити його обсяг до 11-12 мільярдів доларів.

Створення «Дія City» призведе до збільшення кількості співробітників, зайнятих в IT, з 200 тисяч на даний момент до 450 тис. робочих місць.

Окрім того, серед основних нововведень «Дія City» – можливість створення компанії за кілька хвилин, можливість платити податки на рівні ФОП третьої групи – це 5%, й при цьому вести офіційну діяльність.

Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації 

- Україна працює, на жаль, за радянськии трудовим кодексом. І ми у «Дія. City» хочемо зробити такий HVP пілот, протестувати як може працювати нова модель трудових відносин, ліберальних, коли працівник за роботодавцем підписують по суті документ.

Який нормативно урегульовує правовідносини між сторонами. Але це поки що плани, адже цей зареєстрований проєкт «Дія City» буде проходити перше читання у Верховній Раді. Чи підтримають його, наразі невідомо. 

Стрічка новин