Майже 9 тисяч: черговий антирекорд COVID-19 в Україні

Черговий антирекорд за кількістю нових випадків захворювання на COVID-19. За минулу добу в Україні зареєстрували 8 899 хворих. Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов під час брифінгу. Аліна Боровик про це – докладніше.

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України

- Я досі чую такі вирази, що ніби-то коронавірус козаків не бере. Бере! Ми такі ж самі люди. Тому, будь ласка, дотримуйтесь всіх правил, які встановлені МОЗ.

За добу на Полтавщині діагностували 338 випадків COVID-19. Заповнюваність ліжок у закладах охорони здоров’я області - 29,6%, повідомляють в облдержадміністрації. 

У Полтаві - 146 випадків COVID-19 за добу. З початку карантину підтверджено 5306 випадків та 2001 полтавець успішно одужав.

За час епідемії 69 людей померли.

За словами Максим Степанова, коронавірусна інфекція й у світі розповсюджується шаленими темпами, в так званому «ураганному» режимі. Наприклад, у Франції за минулу добу зафіксовано 52 тисячі нових випадків захворювання. Така ситуація спостерігається в усіх європейських країнах. 

Очільник МОЗ поінформував про алгоритм тестування людей, які проживають у сільській місцевості. Закликає не їхати в районний чи обласний центр через ознаки застуди. 

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України

- Пацієнту з ознаками ГРВІ, який мешкає в селі, треба подзвонити своєму лікарю. Якщо є симптоми тяжкого гострого респіраторного захворювання, температура тіла вища, ніж 38, та хоча б один із наступних симптомів: кашель, ускладнення дихання, біль у грудній клітці, задишка. Лікар відразу викликає мобільну бригаду. Мобільна бригада повинна одразу зробити ПЛР-тест.

Проте, лише наявність симптомів ГРВІ не є підставою тестування методом ПЛР, наголошує перша заступниця Міністра охорони здоров’я України Ірина Садов’як. 

Ірина Садов’як, перша заступниця Міністра охорони здоров’я України

- Тестування методом ПЛР показано особам, які відповідають певному визначенню підозрілого, ймовірного випадку захворювання на COVID, або з ознаками ГРВІ чи вірусної пневмонії. А також контактним особам при появі симптомів, які не виключають COVID-19. Доцільність направлення пацієнта на обстеження методом ПЛР визначається лікарем.

МОЗ закликає не займатися самолікуванням.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію