У Києві і Полтаві фіксують факти порушень карантинних норм

Порушення протиепідемічних норм в умовах карантину. Транспорт, заклади харчування чи розважальні, підприємницька діяльність – чи не основні місця, де поліціянти фіксують порушення та складають адмінпротоколи. Яка ситуація у Полтаві та в столиці? В сюжеті Анни Ружін.

Станом на 1 листопада

З початку пандемії працівниками структурних підрозділів столичної поліції складено 4125 адміністративних матеріалів за правопорушення у цій сфері, серед яких 1121 протокол – на юридичних осіб за порушення карантинних обмежень. 3374 адміністративних матеріалів уже направлено до суду для розгляду по суті. Судами накладено штрафних санкцій на правопорушників більш як на один мільйон гривень. 

У місті Києві створені мобільні групи для моніторингу дотримання карантину. Щодобово більше тисячі правоохоронців спільно з військовослужбовцями Національної гвардії України перевіряють дотримання встановлених протиепідемічних заходів закладами господарської діяльності. Лише протягом останньої доби правоохоронці перевірили 352 таких об’єктів. За порушення вимог складено 56 адміністративних протоколів. 

У тому числі викрили діяльність розважального закладу, який, порушуючи карантинні обмеження щодо заборони роботи після 22-ї години, працював і приймав клієнтів. Раніше на посадову особу цього закладу уже складалися адміністративні матеріали. Слідчі провели обшук у приміщенні, де виявили та вилучили документи, які підтверджують факт роботи закладу після 22-ї години, а саме чеки, записи з камер відеоспостереження та інші документи.

Зібрані відомості за цим фактом внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. 

На офіційному сайті поліції пишуть: 

«Наголошую ще раз, що поліція має усі законні підстави перевіряти такі установи. Незважаючи на конспірацію та хитрощі окремих власників, які часто організовують закриті вечірки з обмеженим доступом, нам відома така інформація і поліція вживатиме відповідні заходи реагування. За погодженням з процесуальними керівниками прокуратури правоохоронці безперешкодно заходитимуть в кожний такий заклад для проведення невідкладних слідчий дій та документування правопорушень», - додав генерал поліції Крищенко.

У Полтаві також з початку карантину патрулюють мобільні групи, які і виявляють порушників, проводять профілактичну та роз'яснювальну роботу. 

Роман Грішин, заступник начальника відділу комунікації ГУ НП у Полтавській області

- Від початку дії карантинних обмежень поліція області стосовно правопорушень склала 879 адміністративних протоколів, 846 із яких уже направлено до суду. На даний час робота мобільних груп в області триває.

Стрічка новин