У Києві під Міністерством захисту довкілля відбулась акція протесту

Мітингувальники прийшли відстояти Поліський та Древлянський заповідники та заборонити видобуток корисних копалин на території парків. Більше знає наша київська журналістка Лідія Дмитрашко.

Із пилками та сокирами зібралися активісти під Міністерством захисту довкілля в Києві. Вони вимагали заборонити видобуток корисних копалин з надр Поліського та Древлянського заповідників, що на Житомирщині.

Володимир Борейко, еколог

- Я знаю, що таке видобуток вугілля. Це під землю уходять цілі поселення. Якщо там буде видобуватися берилій, то заповідник буде просто руйнуватися: дерева, болота - все піде під землю.

За словами мітингувальників, Держгеонадра надала дозвіл приватній компанії видобувати берилій – один з найдорожчих металів, на території національних парків. Це вже суперечить чинному законодавству. До того ж, роботи з видобутку можуть нашкодити екології регіону.

Галина Левіна, юристка

- Я займаюся питаннями видобутку берилію на території Подільського природного заповіднику, розбираюся в питаннях, які пов’язані з незаконністю діяльності саме на цій території. Разом з Київським еколого-культурним центром, наразі подано до суду позов про оскарження наказу, на підставі якого виданий дозвіл на спец користування надрами на території Поліського природного заповідника.

Учасники акцій звернулися до профільного міністерства з вимогою заборонити видобуток берилію на території заповідників. 

Олександр Краснолуцький, заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України

- Міністерство підняло всі матеріали про проєкту формування парку, про дозвіл на використання надр, зараз вивчає, дивиться, наскільки дійсно воно буде заходити видобування корисних копалин на територію парку, чи не буде заходити на територію парку.

Наразі на території заповідників ніякі роботи не ведуться.

Стрічка новин