Журналісту Станіславу Асєєву, який був у проросійському полоні, вручили премію

Національна спілка журналістів України оголосила ім’я лауреата Національної премії за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка за 2020 рік. Ним став Станіслав Асєєв – донецький журналіст, якого понад два з половиною роки проросійські бойовики незаконно утримували у в’язниці в Донецьку.

Один за всіх – і всі за одного! Так у журналістській спільноті прийнято підтримувати колег у скрутні часи. Минулого року ми вже розповідали про повернення нашого колеги Станіслава Асєєва, який більше двох років був у полоні в окупованому Донецьку. Журналіст переконаний: саме увага ЗМІ зберегла йому здоров’я.

Станіслав Асєєв, донецький журналіст, публіцист

- У першу добу я проходив через тортури. І те, що я мав відношення до ЗМІ, це їх не зупинило. Але у наступному, коли я вже перебував у полоні, звичайно, я бачив, що відбувається навколо мене, просто коли людей б’ють кожного дня, а якщо точніше сказати – по ночам, у тому місці, де я перебував. До нашої камери, де я перебував, все ж таки за 28 місяців саме перебування в ізоляції до нас зайшли лише один раз.

Зараз Станіслав отримав премію від Національної спілки журналістів України за захист свободи слова. Чоловік щасливий, що може повернутися до своєї роботи та виконувати її чесно, на відміну від російських пропагандистів.

Станіслав Асєєв, донецький журналіст, публіцист

- Те, що зробили, наприклад «Росія 24», коли брали в мене так би мовити інтерв’ю, коли за моєю спиною просто стояли люди з пістолетами. І перед цим, за декілька днів, мені сказали, що саме треба казати. Але в ефір виходить, звичайно, такий інформаційний продукт, в якому ми маємо розуміти, довіряють дуже багато людей.

Журналістська спільнота з усієї України підтримувала Станіслава Асєєва весь час перебування в полоні.

Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів України 

- Одна з найважливіших складових - це солідарність, журналістська солідарність, це привернення уваги до проблем того чи іншого журналіста, який потребує допомоги. Відповідно я хотів би подякувати колективу телеканалу «Центральний» за небайдужість до долі Асеева, адже був чудовий ролік, підготовлений свого часу телеканалом про акцію солідарності, під час журналістського фестивалю. Було долучення безпосередньо журналістів телеканалу до написання листівок.

Микола Семена, кримський журналіст 

- Люди в окупації і журналісти в окупації - вони штучно відірвані від своєї Батьківщини і власне від життя, від політики, від інформації, яка циркулює на Батьківщині. І тому будь-який зв’язок - він дуже цінний, і відіграє дуже важливу роль для самопочуття журналістів на місцях і для почуття виконання свого обов’язку.

Станіслав Асєєв продовжує висвітлювати тему окупованого Донбасу у своїх працях. У 2019 році премію присуджено кримсько-татарським громадянським журналістам, яких переслідувала російська влада за правдиве висвітлення ситуації на окупованому півострові.

Стрічка новин