Гвардійські інженери відзначають професійне свято

День інженерних військ України щорічно відзначається 3 листопада. 

Це свято було установлено в 1999 році. Інженерні підрозділи є життєво необхідною складовою структури Національної гвардії, особливо їх роль зросла із початком АТО, а потім ООС на Cході України. Вони виконують широкий спектр важливих завдань в районі ООС.

Олександр Цікра, полковник, начальник інженерної служби ГУ НГУ

- Вони утворені з фахівців різних інженерних спеціальностей: інженерно-саперних, розмінування, інженерної розвідки, маскування, водолазних робіт, землерийних та дорожніх машин, машин розгородження та розмінування. Виконують найскладніші завдання інженерного забезпечення, що вимагають спеціальної підготовки інженерного складу, застосування різної техніки та інженерних боєприпасів.

Восени 2019 року було прийнято рішення доповнити особовий склад НГУ, що виконує завдання в районі проведення ООС, зведеними групами розмінування. За цей час групи розмінування виявили та знищили понад 1500 вибухонебезпечних предметів та понад 6000 набоїв до стрілецької зброї різних калібрів. Інженерні підрозділи Нацгвардії України також беруть участь в ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру.

Стрічка новин