У Полтаві питаннями контролю малюкової та материнської смертності вже два роки опікується координаційна рада у співдружності з педагогами та соціальними фахівцями міста

Як позитивний результат – збереження стабільного показника малюкової смертності.

«Життя людини починається з моменту запліднення» – цей справедливий вислів й взяли за основу спеціалісти координаційної ради з питань контролю за малюковою та материнською смертністю, які підбивають сьогодні підсумки своєї роботи за останній період. Проблема збереження здоров'я нації вцілому має суто соціальні корені, вважають медики, та саме вони й взялися її вирішити. Адже на їхніх очах, власне, й проходять усі етапи життєдіяльності людини. Всю важливість ситуації намагаються донести медичні працівники до молодих пар, які перебувають на порозі сімейного життя.

Ініціативи медиків підтримують й освітяни - кожний дитячий освітній заклад сьогодні проводить санітарно-освітній напрям роботи, зокрема, анкетування з питань статевого виховання, роботу з асоціальними сім'ями. Кожна вагітна жінка нині під пильним контролем медичних закладів, до клініки, дружньої до молоді, за вісім місяців року вже звернулося 1900 сімейних пар. Рекомендації з харчування, психологічна допомога, профілактика шкідливих звичок, місячники боротьби з туберкульозом та СНІДом - ось далеко не повний перелік профілактичних заходів. Та хотілося б, відзначали учасники засідання, аби на допомогу соціальним ініціативам медиків прийшли й юристи, адже сьогодні далеко не кожний усвідомлює не тільки свої права, а й обов'язки щодо збереження здоров'я нації. Наочна агітація у дитячих закладах та реагування на нагальні проблеми здоров'я дітей мали б бути більш оперативними й сучасними, а санітарно-профілактична робота медиків підкріпилася розумінням громадськості.

Стрічка новин