Ситуація з розповсюдженням коронавірусу погіршується

В Україні за минулий тиждень загалом було зафіксовано 53 270 випадків захворювання на коронавірус. Про це на брифінгу сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Він зауважив: якщо порівнювати динаміку із минулим тижнем, ситуація погіршується. Про ситуацію із COVID-19 в Україні та на Полтавщині дивіться у наступному сюжеті.

Динаміка поширення коронавірусної інфекції в Україні погіршується. З кожним тижнем кількість хворих зростає в рази, повідомляє МОЗ.

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України 

- За минулий тиждень всього було виявлено 53 270 випадків захворювання на коронавірус. Якщо порівняти з позаминулим тижнем, то тоді було 45 286 випадків. Тобто, ви бачите, що майже на 8 тис. випадків більше за тиждень, якщо порівняти тиждень до тижня.

Очільник міністерства зазначив, що за минулий тиждень було госпіталізовано 7 248 людей. На позаминулому тижні було госпіталізовано 6 545. Зараз ПЛР-тестування роблять абсолютно усім хворим на пневмонії, незалежно від того, яка симптоматика.

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України

- Всі без виключення пневмонії робляться ПЛР-тестуванням. Отже за минулий тиждень у нас було протестовано - 37 265 пневмоній, що на 9 тисяч більше, ніж було на позаминулому тижні.

Також в Україні запрацював контактцентр МОЗ із протидії коронавірусу, номер 0-800-60-20-19. Він буде абсолютно безкоштовний. Там працюватимуть 150 операторів і діятиме він цілодобово. 

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України

- Розпочав роботу Всеукраїнський контактцентр МОЗ із протидії коронавірусній хвороби. Відтепер кожен громадянин України, у якого виникають питання стосовно коронавірусу, може зателефонувати, незалежно від того, де цей громадянин знаходиться на території нашої країни. І отримати відповідну інформацію.

На Полтавщині ж за останню добу зафіксовано 113 нових випадків інфекції. На апаратній нараді у голови Полтавської ОДА повідомили: Кременчук майже наблизився до «червоної зони» епідеміологічної ситуації.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Минулого тижня ми провели відповідні наради ТЕБ і НС і визначили обмежувальні заходи на тиждень для Полтави та районів. За нашими підрахунками, Кременчук фактично наблизився до «червоної зони».

Зараз в області збільшилася кількість тестувань, минулого тижня 2000 тисячі проб були направлені до приватної київської клініки. В області відпрацьована мережа з 20 лікарняних закладів, які надають медичну допомогу інфікованим хворим.

Ігор Куделич, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

- В області відпрацьована мережа із 20 лікувальних закладів, які надають медичну допомогу хворим та підозрілим на COVID. Із загальною кількістю ліжок 1379. І хвиля - 19 закладів, 1183 ліжок; ІІ хвиля - 7 закладів, 192 ліжка.

На 30 жовтня в лікувально-профілактичних закладах області на стаціонарному лікуванні знаходилося 266 хворих із підтвердженим діагнозом COVID-19 та 549 хворих із підозрою. 24 пацієнти перебувають на інтенсивній терапії з використанням ШВЛ. 

Ігор Куделич, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

- Ми зараз працюємо над маршрутами пацієнтів. Тобто ми будемо розвантажувати обласну лікарню і міста Полтави. І тому прийнято рішення, що хворих із непідтвердженим діагнозом направляти на лікування у Полтавську центральну районну лікарню.

Для надання підтримуючої кисневої терапії в області 733 ліжка забезпечені централізованою подачею кисню. В Полтавській облдержадміністрації громадян закликають дотримуватись усіх протиепідемічних заходів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію