У Києві відкрилася фотовиставка «Жінки, мир, безпека»

Організували її з нагоди 20-ї річниці прийняття Резолюції РБ ООН № 1325. На виставці представлені світлини жінок-військовослужбовців, які разом із чоловіками захищають незалежність України. На відкритті побували наші кореспонденти.

В Україні жінки на рівні з чоловіками захищають країну в російсько-українській війні. Четверта частина Збройних сил – жінки. З них 16 000 – учасниці бойових дій на Сході. Обличчя наших захисниць тепер можна побачити на фотовиставці «Жінки, мир, безпека».

Катерина Левченко, урядова уповноважена з питань гендерної політики

- Що вражає, вражає те, що люди, які тут зображені, вони з абсолютно різних сфер життя. Тут багато підприємиць, багато людей творчих професій, які потім працювали, і це все відображено, працювали медиками, працювали психологами, працювали на бойових посадах.

Виставка відкрилася до 20-ї річниці прийняття резолюції Ради безпеки ООН № 1325 «Про рівноправність жінок і чоловіків у процесах встановлення миру». На виставці представлені фотографії 30-ти українських захисниць.

Андріана Арехта, засновниця ГО «Жіночий ветеранський рух»

- Тут також є легендарна, як на мене, жінка Тара. Вона 6 років допомогала, і вивезла сотні поранених, і врятувала сотні життів. Тут є Менюк позивний «Мальва». Це мама мого побратима, який загинув в липні 14 року. І мама не змогла витримати, і вона доєдналась до лав Збройних сил України.

Над фотовиставкою працювало чимало людей, але на особливу увагу заслуговує психологиня-фотограф, яка зробила більшу кількість світлин і допомагала воїнам на фронті.

Андріана Арехта, засновниця ГО «Жіночий ветеранський рух»

- Вона приїжджала в 2014 році робила, вона є і фотографом. Вона надавали і психологічну допомогу, і також робила фотографії, і вона фотографувала, приїжджала в батальйони. І фотографувала дівчат, є у неї, я знаю, портрети хлопців.

Як розповідають організатори, відібраних світлин було понад тисяча, на виставці ж представили лише тридцять. Короткі історії захисниць також виклали під фотографіями.

Катерина Левченко, урядова уповноважена з питань гендерної політики

- Із різних мотивів. Це особисте бачення, чому людина пішла в АТО/ООС. Більшість йшли туди в 14, в 15, 16 роках, ті, які тут зображені. 

Про рівність прав чоловіків та жінок слід нагадувати частіше, ніж раз на рік, переконані громадські діячі.

Стрічка новин