Сьогодні – день припинення безкарності за злочини проти журналістів

2-го листопада відзначається Міжнародний день боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів. Україна входить до числа країн, де фізичні напади на працівників ЗМІ – не рідкість. Скільки інцидентів агресії зафіксовано цьогоріч та за скільки покарано – знає Лідія Дмитрашко.

56 нападів на журналістів було зафіксовано Національною спілкою журналістів України з початку 2020-го року. Працівників ЗМІ б’ють, ламають камери, підпалюють машини та навіть вбивають. 

Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів України

- Фактично в минулому році в Європі лише було два вбивства зафіксовано, одне з яких в Україні. Це вбито черкаського журналіста-розслідувача Вадима Комарова. То ми якраз і говоримо, що в рамках такої атмосфери неможливо говорити про безпечну професію.

За словами керівника Спілки, кожні 5 днів в Україні відбувається інцидент фізичної агресії проти журналістів. Робота в засобах масової інформації є такою ж небезпечною, як робота поліцейського чи військовослужбовця. 

Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів України

- Сьогодні Міжнародний день боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів. Сьогодні у всьому світі спілки журналістів, журналістська громадськість організовує різноманітні заходи, різноманітні заяви, привертає увагу до теми безпеки або небезпечної журналістської професії.

Євгеній Лопушинський, голова Полтавської ОО НСЖУ

- На жаль, в Україні професія журналіста - вона не є достатньо захищеною. На жаль, наші колеги піддаються утискам і погрозам. Ми постійно маємо випадки перешкоджання журналістській діяльності. І якщо не буде належної реакції суспільства, належної реакції правоохоронної системи, судової системи - ми будемо мати нові і нові випадки.

Попри оперативне реагування поліції, які відкривають провадження за фактами перешкоджання журналістській діяльності, прецеденти вагомого покарання нападників – одиничні. 

Євгеній Лопушинський, голова Полтавської ОО НСЖУ

- Нарешті в цьому році ми отримали перший прецедент, коли (один із перших) коли злочин проти журналісті нарешті був покараний. Три довгих роки медіа-спільнота воювала, аби довести до логічного завершення справу Дарини Синицької, яка отримувала погрози у Фейсбук, через свою журналістську діяльність. Причому, дуже серйозні погрози - навіть вбивство.

За даними НСЖУ, погрози та фізичні атаки відбуваються настільки часто, що сприймаються більшістю представниками професії, як невід’ємна частина роботи. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію