Чутівчанин зібрав унікальну колекцію приймачів

Унікальну колекцію приймачів, магнітофонів та патифонів минулого століття зібрав мешканець села Іскрівка Чутівського району Олексій Шляхов. Чоловіку навіть пощастило стати володарем посилювача із крейсера «Аврора». У його домашньому музеї побував наш кореспондент Анатолій Васевич.

- Обертався цей бочонок, голочка. І так отримували звук. Так він звучав. Живий, цілий, справжній. І без реставрації фонограф.

Олексій Шляхов показує одну із найстаріших речей його колекції – фонограф Едісона початку ХХ століття. Звук записували на бочонки із восковим напиленням. Коротка мелодія немов повертає у ту епоху. Втім, найбільше у його колекції музичних пристроїв радянського періоду - із 1920-х до 70-х років.

Олексій Шляхов, колекціонер, мешканець села Іскрівка

- Практично тут зібрано без пафосу процентів 60 усього, що було створено у Радянському Союзі побутового радянського радіо. Ось оце ми стоїмо - це лінійка довоєнного «ВЕФа». Це мені допомагав ризький колекціонер по обміну. Я йому наші українські приймачі шукав-висилав, а він мені по обміну свої висилав. Тут їх в Україні практично знайти неможливо.

Є в його колекції і досить рідкісний екземпляр – посилювач ВН-2 із добре відомого крейсера "Аврора". Дістався чутівчанину від чоловіка, який обслуговував меморіальний комплекс "Аврора". Згодом російські колеги, збирачі старовини, натякнули Шляхову - мовляв, правильно було б повернути цінну річ до Петербурга. А він їм відповів:

Олексій Шляхов, колекціонер, мешканець села Іскрівка

- Я не проти вернути вам після того, як ви так само поступити і повернете нам півострів Крим.

Олексій Шляхов по-справжньому закоханий у кожний предмет своєї колекції. Із радістю демонструє тодішні їхні технічні можливості. Ось, приміром, каже, магнітофонна приставка, музичний комбайн того часу.

Олексій Шляхов, колекціонер, мешканець села Іскрівка

- Ставилася цією тарілочкою на програвач платівок, підключалося до посилювача. Оберталася і крутилася бабіна.

Всього ж у колекції чутівчанина – близько 200 екземплярів приймачів, патефонів, магнітофонів, програвачів, посилювачів та інших технічних досягень колишнього СРСР.

Олексій Шляхов, колекціонер, мешканець села Іскрівка

- Скоріше я все це збирав для себе, для душі. Є вислів: для себе улюбленого. А переріс він уже у розмір, що не можна його для себе - його треба показувати людям.

Стрічка новин