На Полтавщині розпочали виплату житлових субсидій на опалювальний період

На Полтавщині розпочали виплату житлових субсидій на опалювальний період

Виплату житлових субсидій у грошовій готівковій формі за жовтень поточного року проведуть через банківські установи на початку листопада. А через виплатні об’єкти АТ "Укрпошта" з 4 по 25 листопада. 

У жовтні розпочався опалювальний період. Житлова субсидія на оплату комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії для всіх видів опалення (централізованого, автономного та індивідуального) в опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня.

У зв’язку з цим органами соціального захисту населення області проведено перерахунки розмірів житлових субсидії з урахуванням послуги опалення.

Органи соцізахисту населення області всю необхідну роботу провели самостійно без додаткового звернення громадян. Про це повідомила директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Людмила Корнієнко.

За жовтень поточного року житлові субсидії у грошовій формі призначено 161,0 тис. сімей (у грошовій готівковій формі – 134,9 тис., у грошовій безготівковій – 3,8 тис., 26,1 тис. сімей житлову субсидію визначено у розмірі ,,0” грн.). Крім того, 5,9 тис. сімей призначено субсидію на тверде паливо та скраплений газ. Загальна сума фінансування субсидій у жовтні складає 104,4 млн грн.

Виплата житлових субсидій у грошовій готівковій формі за жовтень поточного року буде проведена через банківські установи на початку листопада, через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта» з 4 по 25 листопада. Житлові субсидії у грошовій безготівковій формі будуть перераховані надавачам послуг через АТ «Ощадбанк» до 18 листопада. Про стан розрахунків за житлово-комунальні послуги АТ «Ощадбанк» направить одержувачам субсидії СМС повідомлення. 

У листопаді поточного року розміри житлових субсидій будуть розраховані автоматично на повний опалювальний місяць, в тому числі сім’ям, розмір субсидії яким у жовтні визначено у розмірі «0» грн. Сім’ї, які наразі не отримують субсидію, можуть звернутись до територіальних управлінь соціального захисту населення з відповідною заявою.

У сільській місцевості та у об’єднаних територіальних громадах заяви громадян з необхідними документами для призначення житлових субсидій приймаються уповноваженими особами селищних і сільських рад, об’єднаних територіальних громад, та передаються територіальним управлінням соціального захисту населення.

В умовах запровадження карантину з метою мінімізації ризиків зараження коронавірусною інфекцією радять подати документи на призначення житлової субсидії у наступні способи:

1.Особисто звернутися до управління соціального захисту населення, залишивши заяву та декларації у дистанційній скриньці;

2. Направити поштою;

3. Скористатись електронним сервісом Мінсоцполітики;

4.Через Центри надання адміністративних послуг, об’єднані територіальні громади, сільські (селищні) ради.

В умовах запровадження карантину актуальним є питання надання соціальних гарантій з використанням електронних сервісів. Тому для оформлення житлової субсидії рекомендуємо скористатись он-лайн сервісом https://subsidii.mlsp.gov.ua

Стрічка новин