В Україні розробили стандарт на заспокоєння дорожнього руху

Тож відтепер, окрім «лежачих поліцейських», пригальмовувати водіїв будуть острівці безпеки, бордюрні розширення, чокери та розділювальні смуги. Таку пропозицію подав та розробив Укравтодор. Ці зміни внесені, і з 1 листопада набудуть чинності.

Дотепер існував лише один засіб заспокоєння руху – так званий «лежачий поліцейський». Зараз же до цього переліку додалися острівці безпеки, бордюрні розширення, чокери та розділювальні смуги. 

Вимоги нового стандарту закладають комплексний підхід до створення системи безпечних умов руху дорогами та вулицями.

Володимир Шарай, заступник начальника Служби автомобільних доріг 

- В цьому році це буде на нашій дорозі Н-31, у склад якої входить і ця розв'язка. Також буде на М-03 Київ-Харків-Довжанський у межах Полтавської області. І на М-22 Полтава-Олександрія.

Засоби заспокоєння руху встановлюються не тільки для зменшення швидкості, а головним чином – для рівномірності транспортних потоків. А неправильний вибір швидкості, а частіше – її перевищення, призводить до зростання травматизму на дорогах. 

Володимир Шарай, заступник начальника Служби автомобільних доріг 

- Також ми застосовуємо, ми зараз будемо застосовувати на новозбудованих ділянках, так зване маршрутне орієнтування. Тобто, ми мандруємо по областях і часто не вистачає знаків. Маршрутне орієнтування дасть змогу учаснику дорожнього руху краще зорієнтуватися на місцевості. Чи-то населений пункт, чи-то виїзд, щоб проінформувати і далі дати інформацію, що його чекає.

В Укравтодорі кажуть: кількість ДТП на новеньких дорогах зростає. Саме через це в цьому році вперше усі проєкти ремонтів обов’язково проходять так звану 5 секцію Технічної ради Укравтодору, яка обов’язково оцінює проєкти з точки зору забезпечення заходів безпеки руху.

У поліції ініціативу підтримують, кажуть, коли дані засоби вже будуть встановлені, можна буде говорити про статистику. 

Стрічка новин