У Києві під Конституційним Судом України сьогодні пройшов масштабний мітинг

Сотні киян вийшли проти рішення КСУ щодо скасування відповідальності за недостовірність в деклараціях чиновників. Деталі знає наша київська кореспондентка Лідія Дмитрашко.

Вчорашнє рішення Конституційного Суду щодо скасування кримінальної відповідальності за неправильне декларування статків посадовців неабияк обурило українське суспільство. Зранку під стінами КСУ зібралося кілька сотень киян, серед яких – відомі активісти та політики.

Сергій Стерненко, активіст

- Нам потрібно попрощатися з цим Конституційним судом, з їх складом. Проте, як це зробити, це теж складно з точки зору конституційної процедури. Треба чекати або коли в них сплинуть повноваження, а це до 9-ти років, або поки хтось з цих суддів помре, або виповниться 65 років, чи він зникне, чи він захворіє. Тобто, там перелік підстав доволі невеликий. Однак, можна притягати їх до кримінальної відповідальності.

Мітингувальники вимагали переобрати склад Конституційного суду і скасувати рішення щодо фактичного скасування антикорупційної реформи.

Масі Найєм, адвокат 

- Фактично рішення повернуло державу в інший бік і може нанести шкоду вже зараз, вже сьогодні. З приводу законних інструментів запобігти цьому - немає законних інструментів. Навіть законопроєкт президента - він не є законним, на мою думку. Тут є питання дії. А як по інакшому діяти? Тобто, чи є якісь правильні інші рішення? Не знаю, я не президент.

Активісти кинули та територію суду кілька автомобільних шин, а на паркан повісили плакат у вигляді квитка на потяг із фотографією Віктора Януковича із маршрутом: Конституційний суд - Ростов-на-Дону. 

Президент Володимир Зеленський напередодні вніс до Верховної Ради законопроєкт про припинення повноваження усього складу КСУ.

Володимир Зеленський, президент України

- Я не впевнений, що всі судді Конституційного суду самі дійсно вирішили зробити те, що вони вчора зробили. Треба робити швидкі, але адекватні кроки. Швидкі кроки - це з точки зору засідання Кабміну, ми відкриємо, я думаю, НАЗК нас підтримає.

Олексій Данілов, секретар Ради національної безпеки і оборони

- У даному випадку КСУ виступає криголамом в досягненнях України на шляху євроатлантичної інтеграції, руйнуючи антиконституційне законодавство, ухвалюючи персонально вмотивоване рішення щодо антикорупційних органів.

Організаторами протесту були Центр протидії корупції, «Автомайдан» та «Рух опору капітуляції».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію