Система екомоніторингу може з’явитися у Полтавській області

Така система дасть змогу визначати ступінь забруднення повітря, величину радіоактивного фону, температурні показники повітря і ґрунтів, кількість опадів, повітряний тиск та ряд інших фізичних і метеорологічних показників.

Відбулася зустріч начальника Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергія Фролова, начальника відділу організаційної роботи, моніторингу та зв’язків з громадськістю Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Алла Вдовенко, т. в. о. начальника Управління інфраструктури та цифрової трансформації облдержадміністрації Сергія Марчишинця з директором ТОВ «VAK» Вадимом Дубовим, під час якої обговорили можливості впровадження на території області системи екологічного моніторингу.

Система екологічного моніторингу дасть змогу визначати ступінь забруднення повітря, величину радіоактивного фону, температурні показники повітря і ґрунтів, кількість опадів, повітряний тиск та ряд інших фізичних і метеорологічних показників. Про це повідомили в Полтавській ОДА.

Під час зустрічі представили проєкт системи екологічного моніторингу на основі сучасного бездротового рішення передачі даних в мережі LoRaWAN. Дане рішення включає в себе сенсорну складову (набори різноманітних датчиків і сенсорів вологи, радіації, запиленості тощо, здатних працювати від одного заряду кілька років), мережу передачі даних (бездротову швидкорозгортувану LoRaWAN або класичну дротову) та середовище збору і обробки інформації з сенсорів.

Ознайомившись з можливостями запропонованого кейсу, Сергій Фролов також висловив свою зацікавленість у реалізації даного проєкту в сфері агропромислового комплексу області. Дана система могла б допомогти місцевим аграріям моніторити кількість опадів на окремих територіях та прогнозувати необхідність вжиття певних заходів для збереження чи покращення врожаїв.

Сергій Марчишинець зауважив, що цифровізація області тільки набирає обертів і такі проєкти будуть стартовими майданчиками для впровадження ще більш широких та комплексних рішень в усіх сферах життєдіяльності області. Після запуску системи екологічного моніторингу всі жителі Полтавщини зможуть самостійно в режимі реального часу стежити за екологічною ситуацією в містах та районах області, а у випадку її погіршення – отримувати про це автоматичні повідомлення.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію