Дворівнева розв'язка в с.Бутенки Кобеляцького району – майже на фініші

Будівництво розв'язки на перетині автодоріг М-22 Полтава-Олександрія та Н-31 Дніпро-Решетилівка розпочалося ще в 2017 році. З початку будівництва виконано робіт на суму близько 1 млрд 50 млн грн. Це – 82% від загального обсягу. Роботи на об'єкті виконує ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком». Ця компанія після проведення тендеру здобула право будувати споруду. Яка наразі ситуація і коли планують відкрити об'єкт? Знає Анна Ружін.

Це – інженерна споруда з чотирма напрямками, у яких усі повороти ліворуч виконуються у вигляді петлеподібних з'їздів. Розв'язка має 8 основних з'їздів.

Заступник начальника Служби автомобільних доріг зазначає: це важливий об'єкт «Великого будівництва». Історія цього об'єкту розпочалася ще в 2017 році. Через недостатнє фінансування не вдавалося виконати запланований обсяг робіт. У зв'язку з цим учасники дорожнього руху протягом останніх років змушені були їхати технологічним об'їздом. 

Раніше ж, до будівництва, на цьому місці було просте перехрестя з одним рівнем. 

Володимир Шарай, заступник начальника Служби автомобільних доріг 

- Тут наразі проводяться завершальні роботи: укладання асфальто-бетонної суміші, як нижніх, так і середніх шарів. Найближчим часом ми переходимо до верхніх шарів. Тут ідуть роботи по відкосах, посів трав, влаштування бар'єрного огородження. Ну і планово земельні роботи уже завершально. Готуємся вже до встановлення дорожніх знаків, які тут будуть діяти, згідно схеми дорожнього руху. Освітлення готується, і на завершальному етапі вже і розмітка.

У 2020 році ситуація стабілізувалася і підрядна організація відновила роботи. Протягом 2020 року влаштовано основні проїзди з цементобетонним покриттям, завершено роботи з відсипання земполотна на ділянках автодороги М-22 Полтава-Олександрія та з'їздах розв'язки.

Олександр Валуйкін, керівник проєкту 

- Об'єми дуже великі. Об'єм земляних мас бв порядку 1 млн кубів. Щебню було завезено десь 120 тисяч тонн, ви бачите підпірну стінку 12 метрів, армування насипу на полотно гео решітками. Об'єкт дуже цікавий та складний. Зараз той етап, коли за 3-річну працю ми бачимо якийсь результат.

Наразі на ділянці працюють цілодобово. Кількість техніки уже понад 100 одиниць. Роботи планують завершити до кінця року.

Стрічка новин