У Полтаві проходить акція «Кров заради життя»

«Кров заради життя» – під такою назвою стартувала акція зі здачі донорської крові. Ініціатором благодійного заходу стала Полтавська обласна станція переливання крові. Влаштували її ще й до свята Хеллоуіна. Подробиці дивіться у сюжеті Євгенії Манич.

Аби здати кров – потрібно лише 30 хвилин. Це – реєстрація, обстеження та процедура забору крові, які в сумі можуть врятувати чиєсь життя. З 2007 року донором є і Віталій. Він говорить: здавати кров пішов з власної волі. І відтоді постійно намагається допомагати тим, кому вона потрібна.

Віталій, донор крові

- Мабуть, так, комусь допомагаєш. Моя задача – здати тромбоцити для якоїсь хворої людини. Визивають, як треба, коли треба.

На Полтавській обласній станції переливання крові говорять: наразі Полтавщина забезпечена компонентами крові.

Ангеліна Любарська, заступниця керівника Полтавської ОСПК

- Мушу сказати, що у нас по області абсолютно всі лікувальні заклади 100% забезпечені нашими компонентами крові. Так як у нас є постійна база донорів наших, то якщо у нас не вистачає запасів якоїсь певної групи, то вони завжди приходять і поповнюють ці запаси.

Донором може бути людина віком від 18 років, вагою від 50 кг., яка не хворіє гепатитом, не приймає антимікробні препарати та антибіотики. 

Ангеліна Любарська, заступниця керівника Полтавської ОСПК

- До здачі групи крові є великий перелік протипоказань, це і хронічні захворювання, і операції, і якісь хірургічні втручання, і тату. Всі ці протипоказання обов’язково запитує перед крововіддачею лікар-терапевт.

Перед забором крові донору вимірюють тиск та рівень гемоглобіну, якщо усі показники у нормі, донора пригощають солодким чаєм і печивом. Та легкий сніданок вдома також обов'язковий, зазначають лікарі. Акцію ці збору крові проводять щорічно.

Ангеліна Любарська, заступниця керівника Полтавської ОСПК

- Акція приурочена до свята Хеллоуін, хотілося би трішки внести якогось позитиву в даний момент. Запрошуємо усіх бажаючих.

До здачі крові долучились і кореспонденти телеканалу «Центральний». Сподіваючись на те, що вони також комусь допоможуть. У Полтавськії ОСПК запрошують усіх охочих на здачу крові, з 8 до 12 ранку.

Стрічка новин