На Полтавщині запустять ще одну ПЛР-лабораторію

Про це повідомив голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов. Лабораторія буде діяти на базі обласного центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом. Нині там проводять ІФА-тестування. 

Ситуація із поширенням коронавірусної інфекції в області й досі залишається напруженою. Щодня до Полтавського обласного лабораторного центру надходять понад 1500 біологічних проб, що дає велике навантаження працівникам лабораторій. Так першим кроком на розвантаження лабораторії було укладання договору з приватною київською лабораторією, яка за кошти держави буде проводити тестування.  

Анатолій Журавльов, заступник директора ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр»

- Вірусологічна лабораторія державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр» виконує за добу до 600 досліджень. Але ж навантаження йде велике, тому що біоматеріал з лікувально-профілактичних закладів потрапляє в лабораторію 1200, навіть 1500 штук. З цього приводу ми заключили договір із приватною лабораторією міста Києва, яка допомагає виконувати нам дослідження.

Нині лабораторія працює без перерв, епідеміологи працюють без вихідних. Тож другим кроком на розвантаження лабцентру стало створення нової потужної ПЛР-лабораторії. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Наразі було виділено близько 16 мільйонів нового лабораторного центру у центрі з боротьби із ВІЛ і СНІДом. Це буде абсолютно нове медичне обладнання. Звичайно, що ми плануємо це зробити до кінця 2020 року. Оскільки мають ще пройти тендерні процедури, закупівлі, постачання та налаштування такого високоточного обладнання.

Створення ще однієї лабораторії надасть можливість обробляти понад 1500 тестів за добу, зазначає Олег Синєгубов. Також він подякував усім медикам, епідеміологам та вірусологам, які стоять на передовій боротьби з інфекцією і закликав усіх дотримуватися правил карантину.

Стрічка новин