У Києві відбувся допрем’єрний показ фільму «Зірка Давида Черкаського»

Присвячений він легендарному кінорежисеру-мультиплікатору. Біографічну стрічку про українського митця презентували напередодні других роковин з дня його смерті. На показі побувала наша київська журналістка Лідія Дмитрашко.

Його називають українським Волт Діснеєм! За плечима режисера Давида Черкаського – понад тридцять мультиплікацій, на яких зросло не одне покоління малечі.

Валерій Чигляєв, народний артист України, друг та колега Давида Черкаського

- Ми познайомилися через театр, і потім я у нього озвучував ось мультики. Врунгеля, «ми бандито, ми кастетом, ми стреляте», або там «Лікар Айболить» «маленькі діти, ні за що на світі не ходіть в Африку гуляти». І, звичайно ж, я знявся у нього в мультику «Острів скарбів».

Легендарний український режисер-мультиплікатор помер два роки тому. Ще за життя про Черкаського почали знімати біографічний фільм. Вже у листопаді його презентують на широкий загал.

Валерій Чигляєв, народний артист України, друг та колега Давида Черкаського

- Фільм знятий в манері Черкаського. Це не бронзовий пам'ятник такий. Це трошки навіть хуліганське кіно, з малюнками, з такими речами, що здається, Давид Янович його сам дивиться і коментує.

Черкаський був першим у Радянському Союзі, хто поєднав мультиплікацію з кінематографом. Режисер фільму Сергій Волков розповідає, довго вмовляв Давида на зйомки, а коли той погодився - життя мультиплікатора несподівано обірвалося.

Сергій Волков, режисер фільму «Зірка Давида Черкаського»

- І коли його раптом не стало, з'явилося якесь колосальний відчуття від того, що ніяк тепер незрозуміло, як взагалі це закінчити.

Біографічний фільм про Черкаського знімали 2 роки. У стрічці присутні фрагменти кожної роботи режисера. Фінансувався проєкт Держкіно.

Сергій Волков, режисер фільму «Зірка Давида Черкаського»

- Це фільм-портрет, з елементами анімації. О, ну Давид не любив це слово, але по-моєму, це приклад генія. Давид Черкаський в українській анімації, на мій погляд, це український Волт Дісней.

На допрем’єрний показ фільму завітали друзі і колеги Давида Черкаського. Згадують його тільки з усмішкою. 

- Він завжди говорив на таких, як ви: «Боже мій, дівчинка, ти така гарна, але чому ти така худенька? Тобто, він любив контрабас».

Валерія Іваненко, подруга та колега Давида Черкаського

- Він просто народився, ось це людина, яку, як кажуть, «поцілував Бог в голівоньку» – ось він з цих рідкісних людей, в яких все було ідеально. Ідеальне відношення до людей, до роботи, він любив свою роботу, він любив ... ні, напевно, найголовніше інше – він просто дуже любив людей.

Прем’єра фільму «Зірка Давида Черкаського» запланована у столичному кінотеатрі Жовтень на 5 листопада. Покази фільму планують по всій країні, а також на вітчизняному телебаченні.

Стрічка новин