29 жовтня у світі відзначають День боротьби з інсультом

Щороку більше 4000 полтавців помирає від цієї хвороби. Як вчасно розпізнати симптоми інсульту, які фактори впливають на його появу і як вберегтися від цієї хвороби, дізнавалися наші журналісти.

За даними Української асоціації боротьби з інсультом, в Україні за рік фіксують близько 140 тисяч випадків цього захворювання. Смертність від інсульту – на другому місці в нашій державі. 

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України 

- Ми перерахували, що кількість людей, яким потрібна буде допомога в наступному році саме з лікування інсульту, – це більше, ніж 134 тисячі осіб за рік.

Велика кількість летальних випадків від інсульту – через нехтування його першими симптомами, а це – раптова слабкість, оніміння руки або ноги, або втрата свідомості.

Вікторія Пінчук, доцент кафедри нервових хвороб з нейрохірургією та медичною генетикою, кандидат медичних наук

- У першу чергу ми звертаємо увагу на обличчя пацієнта, наскільки воно симетричне, не перекошене. Якщо є такий симптом, потрібно подумати про інсульт. Другий момент – рука, тобто, сила в кінцівках. Третій момент – це мовлення. Нам потрібно поспілкуватися з пацієнтом і зрозуміти, як він розмовляє, чи не порушене в нього мовлення. І четвертий момент – це час, коли це все сталося, щоб запідозрити цю гостру проблему.

Навіть при малій підозрі на інсульт необхідно негайно звернутися по екстрену медичну допомогу. Лікарі стверджують, що золотий час для нього – це 4,5 години. Якщо за цей період викликати швидку і забезпечити пацієнту прохідність дихальних шляхів, його життя ще можна врятувати.

Вікторія Пінчук, доцент кафедри нервових хвороб з нейрохірургією та медичною генетикою, кандидат медичних наук

- Найперше, що потрібно робити, – це викликати медичну допомогу. Ніяких таблетованих препаратів невідомо для чого в перший час, в перші хвилини пацієнт не повинен отримувати. Це потім може нашкодити пацієнту.

До сильних факторів ризику інсульту належать: гіпертонія або підвищений артеріальний тиск, шкідливі звички: вживання алкоголю і куріння, малорухливий спосіб життя, ожиріння, діабет, депресія і стрес.

Якщо раніше інсульт вражав тих, кому за 50, то нині ситуація змінилася – хвороба помолодшала. Лікарі стверджують, що 35% молоді страждає від цієї недуги. Але інсульт – це хвороба, яку можна запобігти. Якщо людина слідкує за своїм здоров’ям і уникає факторів ризику, розвиток інсульту можна попередити на 60%.

Стрічка новин