МОЗ оновить лабораторію в Інституті раку, щоб робити операції за 50 тисяч євро

МОЗ оновить лабораторію в Інституті раку, щоб робити операції за 50 тисяч євро

У Міністерстві охорони здоров'я планують відремонтувати та модернізувати молекулярно-генетичну лабораторію в Інституті раку. 

Це дозволить проводити трансплантації кісткового мозку від неродинних донорів. Наразі такі трансплантації для дорослих онкогематологічних хворих в Україні не проводять. Про це повідомили у МОЗ під час брифінгу 29 жовтня, пише Українська Правда.

"Реалізація проєкту дозволить наблизити вирішення такої проблеми, як впровадження методу трансплантації кісткового мозку від неродинного донора. Наразі такі трансплантації для дорослих онкогематологічних хворих в Україні не проводять. І держава витрачає великі кошти з програми лікування пацієнтів за кордоном, щоб пацієнти отримали лікування. Одна така процедура за кордоном коштує приблизно 150 тисяч євро. В Україні така процедура коштувала б приблизно 50 тисяч євро", - розповіла авторка проєкту щодо модернізації лабораторії та завідувачка молекулярно-генетичної лабораторії в Інституті раку Наталія Грановська.

За словами заступниця міністра охорони здоров'я Світлани Шаталової, проєкт "Удосконалення молекулярно-генетичної діагностики онкологічних захворювань в Україні" ще у 2017 році  міжвідомча комісія відібрала для реалізації.

Проте у 2018 році коштів на це не передбачили, і у 2019 році проєкт відібрали повторно, але, як стверджує заступниця міністра, відновлювати лабораторію так і не почали.

"Ми передбачили фінансування у 2021 році для реалізації проєкту молекулярно-генетичної діагностики онкологічних захворювань", - зазначила Шаталова.  

За словами Грановської, за 30 років лабораторію жодного разу капітально не ремонтували. 

"З листопада цього року в Інституті запрацює оновлене відділення онкогематології, де будуть проводити трансплантації кісткового мозку. Потужність цього відділення складає десь 20 трансплантацій на рік. І це вже можна було б робити зараз. Але для впровадження методу трансплантації кісткового мозку від неродинного донора потрібна лабораторія, оскільки клініка та лабораторія складають єдиний комплекс в цьому процесі", - розповіла завідувачка лабораторії.

Тому, за словами Грановської, почати трансплантації кісткового мозку від неродинних донорів можна тільки після запуску роботи лабораторії. 

Стрічка новин