Для полтавських чиновників придбали... велосипеди

Чиновники Полтавської міської ради відтепер мають можливість швидко пересуватися обласним центром не лише на службових автомобілях, а й на службових велосипедах. Дванадцять «залізних коней» для потреб своїх співробітників були придбані міською владою завдяки співпраці та за кошти німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.

Перед тим, як замовляти велосипеди, в міськраді звернулися до працівників всіх управлінь з проханням надати свої пропозиції, аби дізнатися кількість бажаючих користуватися байками в службових потребах, говорить секретар Полтавської міськради Олександр Шамота. Він першим разом з колегами та журналістами й випробував новеньких «залізних коней».

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Чудові велосипеди для вуличного катання в звичайному режимі. Абсолютно зручна низька рама, три швидкості, дзвіночок, все, що потрібно, є корзина, щоб речі покласти, все є.

При потребі не проти скористатися таким видом транспорту і заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючий справами виконавчого комітету Полтавської міської ради Сергій Рекотов.

Сергій Рекотов, заступник Полтавського міського голови з питань діяльності виконавчих органів 

- Якщо якась невелика відстань і дозволяє одяг, чому б ні. Ми будемо використовувати ці велосипеди для потреб структурних підрозділів, яким це найбільш потрібно, – це водолазна станція і благоустрій.

Саме на прохання і для службових потреб рятувальників та працівників інспекції з контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста передадуть кілька велосипедів. 

Роман Широких, радник міського голови з питань розвитку велосипедної інфраструктури

- Цей досвід впроваджується вже в інших містах. Зокрема, в Вінниці понад сорок велосипедів закупили, в Івано-Франківську досить велику кількість закупили.

Тривають в місті й роботи щодо облаштування велосмуг. Зокрема, вже завершені роботи по вулиці Яківчанській, зараз триває облаштування на одній з ділянок по Соборності. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- На одній з останніх сесій ми затвердили програму розвитку вело інфраструктури, в якій передбачено за чотири роки побудувати 76 кілометрів велодоріжок, окрім того, разом з інститутом розвитку міста ми подали проєкт до Ради Європи на майже 800 тис. євро по облаштуванню велодоріжки по вулиці Європейській.

А поки в Полтаві будуються велодоріжки, «залізні коні» для чиновників оселилися на велопарковці, облаштованій на подвір’ї Полтавської міської ради. 

Стрічка новин