В Україну привезуть вакцини від грипу

До України вже упродовж жовтня-листопада збираються завезти понад 650 тисяч доз вакцини проти грипу. Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов на щоденному брифінгу.

Вакцинація від грипу – питання особливо актуальне цьогоріч, коли весь світ переживає пандемію, спричинену COVID-19. Так в Україну протягом двох місяців завезуть понад 650 тисяч вакцин від грипу.

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України

- Це близько 500 тисяч доз «Ваксігрип Тетра», виробник - Санофі, це вакцини виробника «Грін Кросс Корпорейшн» «ДжіСі Флю» Південна Корея, і вакцини з Нідерландів «Абботт Біолоджікалз». Всі ці вакцини будуть завезені протягом жовтня-листопада. Принаймні, це те, що нам обіцяли ці світові виробники. Вони почали постачання на ринок України. Вони вже почали з’являтися в аптеках, в медичних закладах.

Міністр зазначив: у минулому році загальна кількість людей, які були вакциновані від грипу, по країні склала 238 тисяч людей. За його словами, завезення таких вакцин в Україну – суто комерційний ринок.

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України

- В той же час МОЗ весь час при підготовці до сезону грипу домовлялося з виробниками, щоби вони збільшили кількість вакцин, які завезуть в Україну. Окрім того, у нас є відповідні кошти, які передбачені в бюджеті, й ми зараз закуповуємо вакцину за бюджетні кошти для того, щоб провести імунізацію, щеплення груп ризику, у тому числі медичних працівників, які працюють з хворими на COVID.

В зоні так званого ризику є: медичні працівники, вчителі, викладачі та вихователі, продавці, військовослужбовці, маленькі діти, особи віком 60+, а також ті, у кого є хронічні захворювання або діабет.

Цим людям у першу чергу потрібно робити щеплення від грипу.

Валентина Думенко, завідувачка обласним центром дитячої імунології КП «Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня»

- Протипоказанням до проведення щеплення є гостре захворювання із підвищенням температури, вище 38 градусів. Якщо у дитини, до прикладу, буде нежить і температура 37,5 до 38 градусів, то це не є протипоказанням до проведення вакцинації, тому що підвищення температури ніяк не впливає на формування імунної відповіді.

Також протипоказанням є анафілактична реакція на попереднє введення вакцини, а також важкі комбіновані вроджені імонодефіцити. 

Зараз у Полтавській області активно починають вакцинувати населення. У аптечних мережах нині є вакцини «Ваксігрип Тетра» та «ДжіСі Флю».

Валентина Думенко, завідувачка обласним центром дитячої імунології КП «Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня»

- У нас в поліклініці на сьогоднішній день вакциновано семеро осіб, а за даними Обласного лабораторного центру, станом на 26 жовтня в області вакциновано 1395 осіб проти грипу.

Але лікарі застерігають: після придбання вакцини в аптечній мережі вам необхідно швидко доставити її в поліклініку.

Валентина Думенко, завідувачка обласним центром дитячої імунології КП «Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня»

- При покупці вакцини в аптечній мережі вам повинні надати сертифікат якості на цю вакцину та чек, де буде вказано дата та час продажу цієї вакцини. Протягом двох годин ви повинні доставити її в поліклініку, де ви будете проводити щеплення, з дотриманням умов холодового ланцюга. Це повинна бути сумка-холодильник.

Лікарі зауважують: після щеплення ви можете заразитися грипом, але перебіг хвороби відбуватиметься в легкій формі, тому вакцинуватися потрібно.

Стрічка новин