Назвали основні причини трагедії АН-26

Про деталі катастрофи під Чугуєвом, що сталася 25 вересня, прозвітувався під час засідання Уряду віце-прем'єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський. 6 небезпечних факторів, які призвели до аварії літака, уже відомі, матеріали справи передані до правоохороних органів для досліджень. 

Нагадаємо, авіакатастрофа сталася 25 вересня. При заході на посадку в аеропорту Чугуєва на Харківщині розбився літак Ан-26 Повітряних сил Збройних сил України. На борту перебували 27 осіб: 7 членів екіпажу та 20 курсантів Харківського національного університету Повітряних сил.

Вижило в авіатрощі лише двоє курсантів, із яких згодом один помер в реанімації. В живих залишився лише курсант В'ячеслав Золочевський.

За даним фактом розпочалося розслідування та дослідження чорних скриньок.

Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України

- Як часто буває при таких трагедіях, одної причини не існує, і падіння літака – це насправді сукупність факторів, тому, окрім звіту про причини від урядової комісії, підготовано низку пропозицій з метою недопущення подібних авіакатастроф у майбутньому.

Більш детально про трагедію розповів віце-прем'єр-міністр України, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський. 

Олег Уруський, віце-прем'єр-міністр України, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України  

- На сьогодні спеціальні розслідування за фактом авіатрощі завершено і складено відповідний акт. У міністерстві оборони вжито дієвих заходів для якнайшвидшого оформлення документів до призначення грошової допомоги. Компенсаційні виплати родичам загиблих курсантів сплачено.

Таким чином Уруський назвав 6 небезпечних факторів, які призвели до аварії літака:

- відмова системи ПРТ-24 з системи управління лівого двигуна,

- екіпаж не зміг вирівняти тягу лівого та правого двигуна,

- випуск екіпажем закрилків на етапі заходу на посадку,

- несвоєчасне переведення літака на зниження та помилкова побудова зниження,

- штучне створення несиметричності тяги головної установки,

- неусунення ковзання.

Олег Уруський, віце-прем'єр-міністр України, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України  

- Відустність дієвого контролю за організацією та виконанням польотів з боку посадових осіб Харківського національного університету повітряних сил імені Кожедуба, системні порушення правил польотів в університеті імені Кожедуба, недостатня професійна підгтовка екіпажу щодо дій в особливих ситуаціях здійснені всебічно аналізу техніки з моделюванням правильних дій для запобігання особливих ситуацій у катастрофічну.

Урядова комісія підготувала низку пропозицій щодо недопущення авіаційний катастроф в майбутньому. Всі матеріали будуть передані до правоохоронних органів для проведення слідчих дій.

Стрічка новин