У Полтаві відзначили 76-ту річницю вигнання нацистів з України

До Меморіалу Солдатської Слави поклали квітів. Пам’ять загиблих героїв вшанували хвилиною мовчання, а сам захід провели із дотриманням карантинних вимог. На ньому побувала і наша знімальна група.

28 жовтня – важлива дата в історії України – День її визволення від фашистських загарбників. Це – національне свято, встановлене у 2009 році тодішнім президентом Віктором Ющенком. Згідно з офіційним формулюванням, свято запровадили «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, а також вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу під час Другої світової війни». За ту перемогу Україна заплатила досить дорого.

Євген Регент, голова міської організації ветеранів

- Тільки у живій силі було втрачено більше 7 мільйонів чоловік. За звільнення Полтави загинуло більше 3,5 тисяч чоловік. Тобто, це у сукупності і горе, і радість, те, що ми були звільнені від фашистської окупації. Ветерани, молодь пам’ятають подвиги своїх батьків, дідів, прадідів і свято шанують їхню пам’ять.

Представники влади, громадськості та військові вшанували наших співвітчизників – героїв Другої світової, хвилиною мовчання. До Меморіалу Солдатської слави лягли живі квіти, як пам'ять про загиблих і пересторога прийдешнім поколінням.

Едуард Бородай, заступник Полтавського обласного військового комісара 

- Це – день, коли Україна позбавилася одного ворога, який знищував Україну і, на жаль, знайшла іншого. Тому історію повинні пам’ятати. На жаль, історія може повторюватися. Тому це – пам’ять про тих, хто віддав своє життя за свою державу.

Катерина Рижеченко, заступниця голови Полтавської ОДА

- Сьогодні надзвичайно важливо було у такий спосіб, дотримуючись карантинних вимог, віддати шану. Тому я закликаю усіх полтавців і мешканців області також згадати, і принести квіти, і нагадати також своїм дітям, яким важливим є сьогодні день.

Загалом в 1943-1944 роках на території України було проведено 15 наступальних операцій. У них задіяли до половини всіх наявних на той час військових сил – понад 2 мільйона 300 тисяч осіб. А після вигнання нацистів Україна знову опинилася під радянським тоталітарним гнітом. Справжню ж незалежність здобула тільки 24 серпня 1991 року.

Стрічка новин