ТВК продовжують опрацьовувати протоколи

Вже другий день поспіль у Полтаві, в Шевченківській територіальній виборчій комісії, йде прийом протоколів від 60-ти дільничних виборчих комісій. Наразі опрацьована лише їх половина. Наша кореспондентка Євгенія Манич дізнавалась, яка ситуація не тільки у Шевченківській ТВК, але й у місті.

Зараз у приміщенні Шевченківської районної у місті Полтаві ради нелюдно, а ще вночі тут приймали протоколи із 60 дільнично-виборчих комісій міста. Так станом на 11 годину 27-го жовтня ТВК опрацювало 36 протоколів.

Олена Праведнюк, голова Шевченківської ТВК

- На сьогоднішню 11 годину опрацьовано 36 протоколів з виборів депутатів міськради, з виборів голови Полтавської міської ради і з виборів депутатів у Шевченківську районну у місті Полтаві раду. 18 комісій відправлені на доопрацювання протоколів, вони до нас приїдуть із позначкою уточнений. І 6 комісій у нас поки що взагалі не здавалися.

Найпоширеніші помилки у заповненні протоколів – прочерки та десь не сходиться кількість бюлетнів із записами у протоколі.

Олена Праведнюк, голова Шевченківської ТВК

- В протоколі, де не віддано за партію чи за кандидата жодного голосу, повинно прописуватися цифра 0, комісії просто ставили прочерки, чого не допускається при оформленні. Був навіть один протокол, де навіть за допомогою коректора заповнений, також це злісне порушення.

До Шевченківської ТВК комісії везуть три протоколи, загалом їх має бути 180. Обробка документу займає до години.

Олена Праведнюк, голова Шевченківської ТВК

- По часу по-різному буває, якщо комісія приїздить з оформленою документацією виборчою, вони нам привозять по кожному виду окремий мішок, в якому знаходиться виборча документація. Належним чином якщо вона оформлена, протокол належним чином оформлений, то десь займає хвилин 40.

Якщо у Шевченківській ТВК малолюдно, то у Полтавській ТВК стоять черги із дільниць. Люди записуються у довгі черги для того, аби їх документацію скоріше прийняли.

Олена Пилипенко, голова ДВК №531261

- Вже сьогодні ми на дзвінках з тими, що були записами, ми з ними спілкуємося, і оце тільки зараз я знайшла тільки чергу.

Людмила Свяглун, заступниця голови ДВК №531259

- Дуже велика черга була, ми не встигли. Говорять, що о третій годині може й приймуть, ми записані на третьому листку, але ще поки що приймають другий листок першу сторінку, а він написаний з двох сторінок. А ми на третьому листку, у нас десь 20 черга.

Про попередні результати у територіальній виборчій комісії поки не говорять. Зазначають: для початку повинні опрацювати усі протоколи, і тільки потім виводити якусь статистику.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію