На Полтавщині активно ремонтують дорогу Чорнухи-Лубни

Цього року на Полтавщині планують відремонтувати 60 відсотків дороги Чорнухи-Лубни, яка наразі – у вкрай незадовільному стані та потребує капітального ремонту. За словами голови Полтавської облдержадміністрації Олега Синєгубова, в умовах нестачі фінансування було прийнято рішення залучити додатково 515 мільйонів гривень шляхом інвестиційного запозичення під місцеві гарантії в державного «Укрексімбанку». І цю ідею на позачерговому засіданні сесії обласної ради підтримали депутати. Як ведуться ремонтні роботи у Чорнухинському районі неподалік села Городище, бачили мої колеги Сергій Блавацький та Сергій Сепітий.

Дорога загального користування місцевого значення Чорнухи-Лубни має протяжність майже 35 кілометрів. Нею пересувається різноманітний автотранспорт: від великовагових вантажівок до мопедів, а ще шкільні автобуси, машини екстреної медичної служби, їздять жителі 11-ти прилеглих населених пунктів. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Вона знаходилася ще кілька місяців тому в абсолютно непроїзному стані. Цьогоріч за рахунок обласного дорожнього фонду ми змогли капітально відремонтувати лише 6 кілометрів дороги, і далі нам, звичайно, фінансування не вистачило, тому що ми мали робити і інші об’єкти. І було прийнято рішення вступити в програму, стати пілотною областю і першими залучити додаткові кредитні кошти в сумі 115 мільйонів гривень.

Ці кошти дозволять зробити до 60% дороги вже цього року, а в першому півріччі наступного – завершити об’єкт, зазначає голова облдержадміністрації Олег Синєгубов. 

Анастасія Ляшенко, народний депутат України     

- Це дорога є автобусним сполученням і на Полтаву, і в напрямку Харкова їдуть, вона надзвичайно була важлива і, напевно, 50% звернень людей зараз до мене як народного депутата стосуються якраз пасажирських перевезень, транспортного сполучення, забезпечення громадським транспортом взагалі. А в силу того, що зараз комунального транспорту мало, в більшості це приватні перевізники, вони просто відмовляються їздити по таких поганих дорогах.

Зараз дві бригади дорожників уклали 10 кілометрів основи та закрили нижніми шарами асфальтобетону. Готують основу для подальшого закриття  асфальтобетоном. І, як розповів директор Державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Олексій Басан, цього тижня починаються роботи в Чорнухах із 1-го по 6-ий кілометр і посилюються бригади в напрямку Лубен. 

Олексій Басан, директор ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області»

- Гарантія: технології, які ми застосовуємо тут на дорозі, витримують навантаження більш ніж 24 тонни. До цього ми прораховували асфальтобетонні суміші, контролюємо після видачі з заводу, всі шари проходять обов’язкові лабораторні дослідження, тому що за гарантією, яку несе підрядник, він зацікавлений 10 років, щоб ця дорога працювала без всіляких проблем.

Тож з цього тижня на різних ділянках дороги загального користування місцевого значення Чорнухи-Лубни працюватимуть 4 бригади, аби максимально швидко до настання холодів реалізувати цей проєкт.

Стрічка новин