Вишивка «білим по білому» готується потрапити до Репрезентативного списку ЮНЕСКО

Просування вишивки «білим по білому» до Репрезентативного списку ЮНЕСКО. Це стало основною темою пресконференції заступниці голови Полтавської облдержадміністрації та майстрів. Кажуть, що цей процес не швидкий, адже потрібно подати всі документи та створити репрезентативний фільм на 5-7 хвилин. Під час пресконференції була присутня і майстриня, яка вишила сорочку для Королеви Англії.

Говорити, що вишивка «білим по білому» зародилася в Решетилівці? некоректно та неправильно, говорить керівниця Всеукраїнського центру вишивки та килимарства. 

Надія Вакуленко, керівниця Всеукраїнського центру вишивки та килимарства

- «Вишивка білим по білому» поширена по всій території України і не тільки. Але традиційно в Решетилівці існувала фабрика художній промислів, якій сто років. Вона була заснована в 1905 році. Тому, споконвіку на цій фабриці робилися вироби вишивкою «білим по білому». Ці вироби демонструвалися на різних виставках за кордоном.

Тож до національного переліку було внесено технологію виконання «білим по білому» селища Решетилівка. 

Директор КУ «Полтавський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи Полтавської обласної ради» Дмитро Соколов розповів про процес просування вишивки «білим по білому» до Репрезентативного списку ЮНЕСКО.

За його словами, до кінця року необхідно підготувати всі документи та подати їх до Міністерства культури. До 15 лютого потрібно створити репрезентативний фільм на 5-7 хвилин. 

Під час пресконференції була присутня і майстриня, яка вишила сорочку для королеви. 

Алла Кісь, майстриня по вишивці, член спілки народних майстрів 

- До мене зателефонували мої знайомі дипломати з Києва, яким я багато неодноразово виконувала речей для різних людей. І поступила така пропозиція, що їм потрібно зробити подарунок, щоб ми її вразили своєю красою. І вони запропонували мені особисто зробити «білим по білому» вишиванку. Це був орнамент старовинного зразка, який я розробила вже на сучасний лад.

На вишиванці показали всю красу нашої природи, додає Алла Кісь. Вишиванка була виконана в народному стилі, але стилізована дещо, адже виготовляли її для Королеви. Сорочку передали три роки тому, але інформацію про це майстриня не афішувала. 

Алла Кісь, майстриня по вишивці, член спілки народних майстрів 

- Але як зараз розголосу такого набрало, то я зроблю копію цієї вишиванки. У мене є ці фотографії, я зроблю копію, і у Всеукраїнському центрі у виставковій залі я цю роботу виставлю і підпишу, щоб люди бачили, що воно дійсно зроблено у нас на Решетилівщині.

Катерина Рижеченко, заступник голови Полтавської облдержадміністрації 

- «Вишивка білим по білому» є унікальною, яка, перш за все, асоціюється з Решетилівкою та Полтавською областю, Україною. Я вважаю, що сорочка, вишита «білим по білому», має бути в кожного. Це і гордість, і унікальність. Це найкращий подарунок, який можна зробити.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію