Голова Шевченківської ТВК розповіла як проходить прийом протоколів бюлетенів після місцевих виборів

Євгенія Манич і Олена Праведнюк

Скільки комісій вже здали протоколи, яких помилок дотримувалися під час підрахунку голосів та чи є вже проміжні результати виборів дізнавалася наша знімальна група. Коментувала ситуацію голова Шевченківської ТВК Олена Праведнюк.

Скільки опрацьовано протоколів і які є можливі порушення?

З 20:00 25 жовтня розпочалося безперервне засідання. З того часу ми отримали і затвердили протоколи від 36 комісій. Ще 18 комісій відправлені зробити протокол з позначкою «Уточнений» і 6 комісій поки ще до нас не доїхали.

Перші протоколи Шевченківська ТВК отримала 25 жовтня о 23:00. Їх привезли зі спецдільниці, оскільки там було найменше підрахунків.

Щодо порушень заповнення протоколів, то голова Шевченківської ТВК виявила такі помилки:

·  якщо немає жодного голосу за кандидата, комісії ставили прочерки, що не допускається в протоколі;

·  протокол заповнювався за допомогою коректора;

· людський фактор виснаженості вплинув на математичні помилки під час підрахунків. За словами голови Шевченківської ТВК, люди працюють по 2 ночі, виснажені, і не усі правильно оформляють виборчу документацію.

Скільки по часу займає обробляння одного протоколу?

- По-різному. Буває, дільниця приїхала, правильно документацію заповнила, тому проходить швидше. Якщо ж є проблеми з оформленням документації, тоді це все затягується. Щоб прийняти одну комісію, в нас йде хвилин 40, за умови, що все добре.

За цей час комісія повинна зачитати 3 великі протоколи, а також перевірити вміст мішків.

Які є проміжні результати з тих протоколів, які ви вже опрацювали?

Проміжні результати ми будемо встановлювати з виборів депутатів до Полтавської міськради і з виборів міського голови. З виборів депутатів Шевченківського району ми будемо встановлювати вже остаточний результат. А поки ми не приймемо всі наші 60 комісій, ми не зможемо сформувати свій протокол.

Подробиці - у вечірніх випусках новин.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію