Як оцінюють місцеві вибори у Полтаві імовірні лідери перегонів?

Яких результатів очікують та як пояснюють низьку явку виборців? Сьогодні намагався з’ясувати Анатолій Васевич.

Офіційних результатів виборчих перегонів у Полтаві ще немає. Але численні опитування, проведені різними організаціями, одностайно визначили трійку лідерів. У ній – Олександр Мамай (партія «За майбутнє»), Сергій Іващенко («Слуга народу») та Олександр Удовіченко («Рідне місто»). Ми звернулися до всіх трьох, аби вони прокоментували, наскільки, на їх думку, чесними і прозорими були нинішні вибори. Олександр Удовіченко давати оцінку відмовився, Олександр Мамай свої думки висловив телефоном, а Сергій Іващенко погодився зустрітися. 

Сергій Іващенко, учасник виборчих перегонів

- На жаль, не можна сказати, що ці вибори були чесними і прозорими. Тому що на багатьох виборчих дільницях наші спостерігачі, і не тільки наші, помічали так звані схематози, тобто, схеми підкупу виборців. Були представники різних політичних сил.

Сергій Іващенко переконує: порушення фіксувала і поліція, і спостерігачі.

Сергій Іващенко, учасник виборчих перегонів

- Працівники поліції і спостерігачі затримували таких працівників із списками у руках, де було, крім прізвища, ім’я, по батькові – номера телефонів мобільних, банківських карток, куди, я так розумію, повинні були перераховуватися кошти, і також навіть час прибуття на виборчу дільницю. Це звичайні сітки, через які набиралися голоси. Ми старалися максимально нейтралізувати усі ці моменти, щоб їх не було.

Натомість Олександр Мамай стверджує: вибори пройшли чесно, порушень не було.

Олександр Мамай, учасник виборчих перегонів

- Я переконаний, що вибори пройшли демократично. Кожна політична сила мала у комісії свого представника. І якби були виявлені якісь порушення, то кожна із політичних сил про це заявляла б. А так, як заяв немає, думаю, усе всіх влаштовує. Я особисто їх визнаю.

Як відомо, явка виборців на дільниці була дуже низькою. Чому? Мої співрозмовники пояснили це так.

Олександр Мамай, учасник виборчих перегонів

- Люди на виборчі дільниці не пішли, тому що COVID, пандемія, зневірення людей у владі. Але, мабуть, COVID все-таки більше спонукав людей не йти на дільницю. Тим паче, що були великі черги біля дільниць.

Сергій Іващенко, учасник виборчих перегонів

- Люди зневірилися владою. Вони не хочуть щось змінювати. Або влада працює таким чином, щоб не йшли голосувати. Вони вважають: не потрібно їх міняти, вони вважають: люди не повинні їх змінювати.

У штабах обох кандидатів вели паралельний підрахунок голосів і кажуть: вже готові до другого туру.

Олександр Мамай, учасник виборчих перегонів

- Ми ведемо паралельний підрахунок голосів. У другому турі територіальна громада буде визначатися.

Сергій Іващенко, учасник виборчих перегонів

- Підрахунок голосів для нас прогнозований. Наш штаб, наші спеціалісти прогнозували таку ситуацію. Наша політична сила буде першою однозначно у міській раді. І я надіюся, що й інші політичні сили, які зайдуть у міську раду, вони також будуть готові працювати на конструктив.

Втім, звісно, остаточні офіційні результати дізнаємося трохи пізніше, як і точну дату другого туру виборів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію