У неділю на виборчих дільницях працювали близько 1500 спостерігачів КВУ

День голосування на місцевих виборах в Україні, за їх словами, загалом відповідав демократичним стандартам чесних виборів, проте, без порушень не обійшлося. Про це на брифінгу заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Олексій Кошель, голова Комітету виборців України 

- Наш загальний висновок: за оцінкою Комітету виборців України день голосування на місцевих виборах в цілому відповідав демократичним стандартам чесних і демократичних виборів. В переважній більшості випадків порушення чинного законодавства не мали суттєвого впливу на результати волевиявлення.

Однак, за словами голови Комітету виборців України, КВУ зафіксувала низку порушень виборчого законодавства на місцевих виборах 25 жовтня. Підкуп, псування бюлетенів та роздача так званих листівок-пам’яток із ознаками агітаційних, на яких було чітко вказано позначки за політичні партії та номери кандидатів, за які потрібно проголосувати виборцям.

Олексій Кошель, голова Комітету виборців України  

- Низка повідомлень наших спостерігачів про порушення виборчого законодавства дає підставу говорити, що в день голосування мало місце використання технологій підкупу, використання технологій прямого та непрямого підкупу, мали місце окремі факти спроб фальсифікації результатів голосування, а також технології, які пов'язані із «виборчими туристами», і в окремих громадах це могло мати суттєвий вплив на результати волевиявлення.

В день виборів виявили низку проблем із самими бюлетенями. 

Денис Рибачок, аналітик Комітету виборців України 

- Про що йде мова. В частині бюлетенів було неправильно записано прізвища кандидатів, було неправильно записано інформацію про кандидатів, помилки в даті народження чи місці роботи. В частині бюлетенів ми бачили, коли кандидати буди пропущені чи переплутана документація. Навіть були переплутані округи в бюлетенях.

Частину помилок виявили взагалі в день голосування. Всі ці недоліки збивали з пантелику самих виборців, які і так ледве давали раду всім аркушам. 

Представники КВУ додають: наразі триває процес підрахунку голосів та передачі пакунків до ТВК. Ну а далі на кандидатів-лідерів чекає другий тур. Дат поки що не називають.

Стрічка новин