ОПОРА розповіла про порушення під час виборчого процесу на Полтавщині

Голосування на підвіконні, зниклі бюлетні та агітація в день виборів. Цим відзначився день волевиявлення 25 жовтня на Полтавщині. Місцеві вибори, крім низької явки, запам'яталися низкою порушень та провокацій. Деталі – у сюжеті Анни Ружін.

Громадська мережа ОПОРА проводила спостереження по всій території України, щоб рівномірно охопити всі дільниці. 

Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області 

- ОПОРА фіксувала порушення по області, випадки проблем при транспортуванні бюлетенів та документації до ТВК, зокрема, відсутність відповідних пломб на документації. Це відсутність або незакриті папки, де мають бути протоколи. І наразі для ТВК продовжується процес прийому документів та виборчих протоколів від ДВК.

Тож до найпоширеніших порушень відносять: 

- перешкоджання спостерігачам ОПОРИ;

- голосування на підвіконні;

- двоє осіб в кабінці для голосування;

- затримка відкриття дільниць та відсутність кабінок для людей з підвищеною температурою;

- розпаковані чи зниклі бюлетені;

- підвезення бюлетенів до ТВК у незапломбованих мішках та незапакованих пакетах.

У день волевиявлення була поширена практика підкупу голосів та  агітації у різних формах: на дільницях, поблизу них або ж за допомогою смс-розсилки чи дзвінків.

Але чи була це цілеспрямована агітація, чи просто спроба скомпроментувати ту чи іншу політичну силу, буде з'ясовувати поліція.

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП у Полтавській області 

- Це все потрібно відпрацювати у повному об'ємі, відповідно до чинного законодавства. Зараз підтверджених конкретних фактів на даний момент і осіб, які причетні до даної смс-розсилки, зараз немає. Але поліція працює над цією інформацією і намагається зробити все можливе, щоб встановити джерело походження смс. Замовник, мета, тобто, над цим працюють.

Наразі поліція опрацьовує всі факти, які отримала від виборців, кандидатів чи ЗМІ. На Полтавщині станом на 24:00 25 жовтня поліція зареєструвала понад 260 повідомлень про ймовірні порушення виборчого законодавства, тож все це потрібно опрацювати.

Стрічка новин