У Полтаві триває підрахунок голосів

З самого ранку у Полтавській територіальній виборчій комісії зібралася чимала черга із представників ДВК, які приїхали із дільниць обласного центру та Полтавського району, що увійшли до новоутвореної Полтавської ОТГ, як її ще називають «Велика Полтава». Мої колеги Сергій Блавацький та Сергій Сепітий спостерігали на другий день після виборів різні емоції членів комісій: радість від того, що здали мішки та протоколи першими, сльози, втому, суперечки між собою, небажання спілкуватися з журналістами та чимало іншого. Їх репортаж – далі.

За словами голови міської ТВК Алли Назаренко, вже через дві з половиною години після закриття виборчих дільниць, приблизно о 22.30, сюди, до будинку Полтавської міської ради почали звозити перші протоколи зі спец дільниць. Хтось привіз всього чотири, хтось – вісім. А після опівночі представників ДВК значно побільшало. Щодо явки, то, за попередніми даними, вона становить близько тридцяти відсотків, а от про попередні результати говорити ще зарано.

Алла Назаренко, голова Полтавської міської ТВК

- Немає попередніх, на даний момент працюємо, приймаємо протоколи, щоб людей відпустити, вони порахувалися, дуже важко було, складно, люди втомлені, друга доба, як вони здають, не сплять.

Валентина Михайлівна, голова ДВК, що у Полтаві по вул.Олени Пчілки, 44 

- Я з 229 дільниці, ми тут уже знаєте скільки сидімо – з 8 ранку, і що ми ждемо, ми вже хочемо додому, лягти в ліжко, поспати, а люди падають вже з ніг. Я думаю, сьогодні ми не попадемо туди, чоловік 15-20 попереду сидить. А це дуже довго.

Дуже багато членів комісій, поліцейських, які їх супроводжують та забезпечують охорону виборчого процесу, сидять в холі міськради, або ж сходами на мішках з бюлетенями. Інколи у людей не витримують нерви, адже зрозуміло, що через складну та тривалу процедуру підрахунку, велику кількість бюлетенів члени міської ТВК прийняти швидко не встигають. 

Алла Назаренко, голова Полтавської міської ТВК

- Вони не можуть розійтися додому до того часу, поки вони не здадуть нам всі протоколи, так само і ми не можемо розійтися. В нас безперервне засідання до того часу, поки ми приймемо 152 дільниці і не зберем всі бюлетені, всі документи, протоколи собі.

Представники Шевченківської районної в місті Полтава ТВК прийняли бюлетені набагато швидше, розповідає голова ДВК, що на Огнівці, яка приїхала сюди здавати бюлетені з кандидатами на міського голову.

Оксана Куць, голова ДВК №531241

- Підрахували швидко, ми були підготовлені до виборів, вже розклали що на мішки, що на пакування, то все так організували, кожен виконував свої обов’язки: одні рахували, одні розкладали, одні пакували. Ми вже у Райраді здалися, мабуть, о 9-й годині, перші здали, нас ні вертали, нічого. В нас взагалі повинно бути на дільниці 18 чоловік, нас працювало 13, в зв’язку з хворобою люди повідмовлялися, але ми справилися, все пройшло спокійно, без провокацій. Все нормально.

За словами Оксани Куць, вона спостерігала, як чимало делегацій від інших ДВК відправляли назад – на доопрацювання документів та виправлення інших порушень. Тож процес підрахунку у Полтаві триває. 

Стрічка новин